Zelená prachová řasa trápí řadu z nás. Jak se jí zbavit?

0

Jste majitelem akvária? Pak jistě víte, že může vaše akvárium napadnout nejedna nečistota, nejedna potíž, které se těžko zbavujete. Kromě sinic, které se nevyskytují jenom v jezerech nebo řekách, může akvárium napadnout mnoho druhů bakterií a řas. Vyskytnout se může v akváriu například takzvaná zelená prachová řasa, která se odstraňuje velice, velice těžce. Usazuje se především na skle, proto ji nepřehlédnete.  

Zelená prachová řasa nejčastěji útočí na zbrusu nová akvária, proto chovatelé-začátečníci by měli být na pozoru. Nejčastěji se do akvária dostává na infikovaných rostlinách. Pokud se rostlina do akvária dostane, je velice těžké a problematické se jí zbavit.  

Odborníci jsou toho názoru, že neexistuje přesný důvod, jak se zelené prachové řasy zbavit. Mnozí doporučují místo chemikálií nechat ji volně růst.  

Sama poté odpadne 

Pokud vám nevadí, že prachová řasa bude okupovat vaše akvárium zhruba tři týdny až měsíc, je nejlepší ji nechat na pokoji. Samozřejmě se nejedná o účinnou metodu zbavení se zelené řasy, ale odborníci tuto metodu doporučují.  

Zelená prachová řasa se totiž bude rozmnožovat a rozlézat po skle zhruba tři týdny až měsíc. Poté bude její cyklus života u konce, což znamená, že následně umře. Bez zásahu tedy sama uhyne.  

Můžu se jí zbavit rychleji? 

Zbavit se jí tak, že ji necháte samotnou umřít, je asi nejefektivnější způsob, jak se jí zbavit. Pokud ji však zachytíte v jejím začátku, u jejího zrodu, můžete použít takzvanou první pomoc v podobě EasyLige AlgExit. S pomocí tohoto produktu dojde k zamezení růstu a řasa se nebude dál rozmnožovat.  

Pokud se ji budete snažit odstranit dříve než za měsíc a bez pomoci speciálních produktů, může se stát, že při odstraňování řasa vyloučí ze sebe drobné části do vody a infikuje jiná místa v akváriu.  

About Author

Leave A Reply