Jak v zimě pečovat o srst psa

0

Psi a zima – to je téma sama o sobě, nebo, chcete-li, kapitola sama o sobě. Každý člověk ví, že psi jsou teplomilná stvoření (samozřejmě nemluvíme o všech psech, například takový husky je pro zimu jako stvořený). Drtivá většina ras psů touží po jediném, a sice po teple a lásce, zima bohužel nepředstavuje ani jedno. Během zimy se všem majitelům psů doporučuje vzít si mazlíčka k sobě domů nebo je nutné mu dopřát nejen zateplený kotec, ale také zateplenou boudu, do které nebude foukat, vát sníh a kde mu bude příjemně. V případě, že bude bouda nevhodná a nezateplená, pejsek může mrznout pod tíhou své vlhké, mokré srsti. Ostatně o takovou srst musíte během zimy pečovat trochu jinak, než jak jste o ni pečovali během celého roku.  

Abyste o srst svého mazlíčka pečovali tak, jak máte, přinášíme vám několik tipů samotných veterinářů. Díky radám a tipům udržíte vašeho čtyřnohého psího mazlíčka spokojeného i během méně oblíbeného ročního období.  

Nekoupejte své psí mazlíčky 

Během zimy veterináři nedoporučují koupat domácí mazlíčky, zejména pokud je venkovní teplota nižší než pět stupňů Celsia. Pokud je koupání nutné u pejsků žijících v interiéru domova, vždy koupání naplánujte na večerní hodinu s tím, že pejska ještě předtím vyvenčete. Později s ním ven nechoďte. Klaďte důraz na pořádné vysušení. Zejména uši pořádně osušte, když by se během zimy dostala psovi do uší voda, neznamená to nic dobrého – může se pejskovi do uší dostat zánět nebo jiná podobná nepříjemnost.  

Co dalšího veterináři doporučují 

Pokud jste majitelem dlouhosrstého psího mazlíčka, veterináři mimo jiné doporučují také vystříhat srst na vnitřní straně tlapek, což je opatření zabraňující nabalování sněhu. Právě nabalování sněhu může pejskovi značně znepříjemňovat chůzi.  

Veterináři také doporučují na procházku chodit ne moc daleko od domova, pejsek je během zimy zmatený, když je všude kupa sněhu.

About Author

Leave A Reply