Znamení, díky kterým poznáte, že je vaše kočka marod

0

Nejen lidé, ale také zvířata mohou být nemocná. Zatímco na člověku poznáme nemoc snadno podle červeného nosu a oteklých očí, u domácích mazlíčků to tak rychle nerozeznáme. Existuje samozřejmě několik znamení, které nás upozorňují na to, že s naší kočkou je něco v nepořádku. Otázkou je, jaká znamení to jsou.  

Kočka změní svou hmotnost 

Pokud si povšimnete, že vaše kočka výrazně zhubla, i když jí, či naopak výrazně přibrala, nevěstí to nic dobrého. Náhlá změna hmotnosti může být signálem, že se s vaší kočkou něco děje, že ji trápí určité zdravotní problémy, u kterých byste měli být na pozoru. To, že kočka změnila svou hmotnost, můžete poznat ze tří úhlů, a sice když se na ni podíváte shora, kdy vidíte její pas, dále také když se na ni podíváte z boku, kdy uvidíte na břicho, a také výrazné zhubnutí poznáte tak, když kočka nahmatáte žebra, když položíte ruce na hřbet kočky.  

Zapáchající dech a bledé dásně

I její tlamička může být varováním. Pokud kočce zapáchá dech, je něco v nepořádku. Stejně tak ji tráí zdravotní problémy tehdy, kdy má bledé dásně. Je tedy nutné kočce pravidelně kontrolovat dásně a zuby, protože jen ty vám mohou odhalit začátek onemocnění dutiny ústní a celkové nemoci.  

Dívejte se jí do očí 

I oči mohou prozradit, že se s kočkou něco děje, že něco není v pořádku. Signálem či jistým varováním může být i rozšířená zornice. Zejména rozšířené zornice nebo jiná, než obvyklá velikost zornice může být signálem, že kočka trpí onemocněním nervové soustavy, což není zanedbatelné onemocnění.  

Změna chování je také příznakem zdravotního problému 

Dalším příznakem může být i změna chování. K typickým změnám patří například vyprazdňování se mimo kočičí toaletu, dále také narážení do stěn nebo agresivní chování. Také se může ukrývat na velice zvláštních místech, a to i před vámi samotnými.  

About Author

Leave A Reply