Zooterapie aneb jak pes ovlivňuje zdraví člověka

0

Pejsci jsou nejčastěji pořizovaní domácí mazlíčkové. Nejen, že je to přítel na velkou část našeho života, ale taky má pozitivní dopad na naše zdraví. To, že pes pozitivně působí na naše zdraví, bylo zjištěno před více jak sto tisíci lety, ovšem dodnes se o tom moc neví. Stále se provádí různé léčebné metody, které dokazují, že pejsci mají pozitivní vliv na naše nejen psychické, ale i fyzické zdraví.

Léčebná metoda, která dokazuje, že pejsci mají pozitivní vliv na naše fyzické i psychické zdraví, se jmenuje zooterapie. Jedná se o jakýsi druh léčebného působení, které využívá právě přítomnosti zvířete. Vše je založeno na přirozenosti.

Lidé se v blízkosti pejsků cítí bezpečně a klidně. Je to naše přirozená reakce na psy, díky kterým dojde ke snížení krevního tlaku. Jelikož jsme v blízkostí psů klidní a šťastní, bojujeme úspěšně se stresem a náš fyzický i psychický stav se zlepšuje.

Dochází k mnoha změnám

V blízkosti psa nepociťujeme únavu, dokonce se zvyšuje naše pozornost, jelikož jsme v blízkosti psa poměrně ostražití. Dochází ke zvýšení endorfinů, které mohou za stabilizování imunitního režimu.

Jak docílit co nejlepších výsledků během zooterapie?

Pomáhá nám už samotná přítomnost psa, ale lepších výsledků dosáhneme, když psa budeme hladit či si s ním budeme hrát. Během hlazení psa dojde nejen ke snížení krevního tlaku, ale taky dojde ke zpomalení dechové frekvence. Pokud se chcete dostat ze stresu, je prokázané, že byste měli chvilku být se psem, který vás stoprocentně uklidní.

Psi mají pozitivní vliv především na muže. Pánové v přítomnosti psa cítí, že se o něj musí starat, díky čemuž dojde ke zvýšení motivace, která říká, ať se starají i sami o sebe.

Nejen hlazení, ale i mazlení je pro člověka zásadní. Během mazlení dochází k hlubokému dýchání. Je dokázané, že mazlení se psem může vyvolat chuť k jídlu. Dokonce právě mazlení může pomoct v době, kdy se zbavujeme závislosti na alkoholu nebo nikotinu.

About Author

Leave A Reply