Ztratila se vám kočka? Poradíme, co dělat

0

Domácí mazlíčky máme doma z jednoho prostého důvodu – abychom už nikdy nebyli sami. Když jsme sami, trápíme se, ale když máme domácího mazlíčka, máme hned společnost, jakou bychom nevyměnili nikdy za nic. I když jsou populární a často kupovaní mazlíčky psi, i kočky mají své fanoušky. Pokud jste majitelem kočky, určitě se o ni staráte a hlídáte ji jako oko v hlavě. Kočky totiž mají tendenci se toulat, jsou to tvorové soběstační a svobodní, nemají rádi, když jsou denně zavření v jedné místnosti. Může se tedy stát, že se vám váš kočičí mazlíček zatoulá. Co v takových chvílích dělat? 

Pokud se vám kočka ztratí, přinášíme pár tipů na to, co dělat.  

Když se ztratí kočka: 

  • Ze všeho nejdřív prohledejte místo, kde se kočka měla údajně ztratit. Může se stát, že je kočka ukrytá pod autem nebo v jiné skrýši v místě, kde se zatoulala. To bývá často u koček, které nejsou zvyklé chodit ven, které tráví svůj čas jen v pohodlí domova.
  • Ohlaste svou ztrátu u sousedů, případně dejte vědět i ostatním lidem, pokud bydlíte v malé obci, kde každý každého zná. V malých obcích se většinou najde kočka poměrně rychle, nálezce jedince ohlásí. Často se však stává, že je kočka schovaná u sousedů, proto nejdříve kontaktujte sousedy.
  • Pokud bydlíte ve městě, to nejlepší, co můžete udělat, je, že obvoláte blízké i daleké útulky. Dejte jim vědět, že se kočka ztratila, jak vypadá či co jsou její specifické rysy. Případně jim poskytněte fotografii a samozřejmě telefonní číslo, na které se vám mohou ozvat, pokud kočku najdou.
  • Pomohou také letáčky. Ideální jejevylepit v místě, kde se kočka ztratila, a také v místě vašeho trvalého bydliště.  
  • Velkou roli při hledání kočičího mazlíčka hrají sociální sítě. Pokud budete o své ztrátě informovat na sociálních sítích, brzy se kočka najde.Sociální sítě jsou v současné doběopravdu mocné.  
  • Pokud se kočku vydáváte hledat, ideální doba je brzy ráno a později večer, kdy je klid. V ruchu se kočka snadno schová a nevychází ze své skrýše.

About Author

Leave A Reply