Zvláštní mazlíček jménem skunk. Jak se o něj starat?

0

Žijeme ve zvláštní době. Lidé si v současné době pořizují domácí mazlíčky nikoliv proto, že nechtějí být sami, ale proto, aby zaujali ostatní – svá návštěvy, přátele, rodinu, hosty. Právě z toho důvodu se v dnešních domácnostech vyskytují zajímají mazlíčci, které bychom v minulosti nikdy nechovali. Mezi nimi najdeme například zajímavé pralesničky, což jsou jedovaté žáby, které jsou však jedovaté jenom ve svém domácím prostředí. V zajetí ztrácí svou jedovatost a stávají se bezpečnými domácími mazlíčky. K dalším netradičním mazlíčkům se řadí i skunci.  

Skunky máme spjaté zejména s jejich nepříjemným zápachem. Mají je spojeny s přírodou, s americkými filmy, v nichž se velice často vyskytují. To je však všechno. Víc si pod slovem „skunk“ neumí představit. Skunk se však dá chovat jako domácí mazlíček.  

Skunci nemusí zapáchat 

Lidé skunka považují za zapáchajícího tvora, kterého by nikdy nechovali ve svých domácnostech. Je to však velká škoda. Skunk rozhodně nemusí zapáchat, může být skutečně roztomilým členem rodiny, kterého budou všichni ostatní členové rodiny naprosto milovat a hýčkat.  

Když se rozhodnete skunky chovat ve svém domově, nemusíte se bát toho, že bude zapáchat. Stačí mu odebrat pachové žlázy, které nepříjemný zápach produkují. Jediné pachové žlázy brání v tom, aby byl skunk oblíbený.  

Skunk se na každého majitele dostatečně fixuje 

Skunci jsou známí tím, že se na své majitele fixují. Pokud se začne chovat jako domácí mazlíček a budou mu odebrány pachové žlázy, kterými odstrašuje své nepřátele, automaticky se zafixuje na majitele, protože ví, že se už nemůže vrátit do volné přírody. Každý majitel je proto povinný se o skunka řádně postarat.  

Pokud bychom měli skunka porovnat s kočkou, řekli bychom, že jsou stejní zejména v přítulnosti. Skunk se však na rozdíl od kočky nesnese s jinými domácími mazlíčky.  

About Author

Leave A Reply