10 psích plemen, která zůstávají štěňaty déle než ostatní

0

Štěňata většiny psích plemen jsou všeobecně považována za hravé koule energie a radosti ze života. Jakmile ze štěněcího období vyrostou, můžeme pocítit jistý smutek nad ztrátou jejich hravosti a roztomilosti. I když všichni psi nakonec dospějí a vyrostou, existuje poměrně dost plemen psů, kterým to trvá třeba i o rok déle, než opravdu dospějí. Připravili jsme pro vás seznam 10 psích plemen, která zůstávají štěňaty nejdéle.

1. Boxer

Tito psi nabití energií jsou považováni za klauny psího světa. Nejen, že touží po tom hrát si celý den, ale opravdu to i dělají. Nezkazí žádnou legraci, jsou schopni potěšit svého majitele za všech okolností a tyto skvělé charakterové rysy jim zůstávají vlastní až do vysokého stáří.

Dalmatin

2. Dalmatin

U dalmatinů je to půl na půl s hravostí a tvrdohlavostí. Jejich osobnost je založena právě na hravosti. Ovšem bez řádného výcviku může být docela těžké udržet právě jejich hravost na uzdě. Zvídavost je další vlastností dalmatinů, která je udržuje dlouho v hravém věku.

3. Bullmastiff

Tomuto plemeni může trvat i déle než 2 roky, než dospěje. Výcvik je u tohoto plemene zvlášť důležitý. Jen si představte, že se někde potkáte s 60 kilovým nevychovaným štěnětem. Navíc bude-li ponecháno takové štěně obřího plemene bez úzkého kontraktu se svým pánem, vyroste z něj nešťastný pes s velkým nezvladatelným temperamentem.

4. Beagle

Beaglové mají větší tendenci následovat svůj nos, než pokyny svého majitele. To může být problém při výuce a tréninku poslušnosti. Ale jejich hravost vám to jistě vynahradí. Jsou to zkrátka veselí, čilí a živí psi.

Anglický buldok

5. Anglický buldog

Tento velký cvalík na krátkých nohách je skvělým společníkem. Je hravý a dokáže dobře zastírat i mnohé zdravotní potíže, ke kterým je toto plemeno bohužel velmi náchylné. Pak se může stát i majiteli, že není přesně schopen rozpoznat, kdy jeho psa něco trápí. Tohle je pes hrdina, který na sobě nedá hned tak něco znát.

6. Zlatý retrívr

Psi tohoto plemene si nepřejí nic víc, než být vašimi nejlepšími celoživotními přáteli. Na ničem jim nezáleží více, než na jejich majiteli a jeho spokojenosti. A šťastni po boku svého majitele si dovedou hrát celé dny.

7. Jorkšír

Psi, kteří svou velikostí odpovídají velikosti hraček, a to po celý svůj život. Chcete-li psa, který bude vypadat, ale také se chovat jako štěně po většinu svého života, pořiďte si tuto velkou osobnost v malém balení.

8. Labradorský retrívr

Labradorští retrívři by si hráli nejraději po celý den, což znamená, že velkou částí své osobnosti zůstávají štěňaty po celý svůj život. Navíc milá a neagresivní povaha dělá z těchto psů opravdu skvělé společníky jak pro větší děti, tak pro dospělé.

9. Bernardýn

Tomuto obřímu plemeni trvá od dvou do tří let, než doroste do velikosti dospělého psa. Jsou tedy štěňaty fyzicky i psychicky déle, než většina jiných plemen.

Papillon

10. Papillon

Možná trochu nedoceněné plemeno, které si někteří lidé pletou s čivavou nebo špicem, má v genech společenské chování, a proto se necítí dobře, je-li dlouho sám, bez své rodiny. Tito aktivní, přítulní a hraví psi se velmi dobře hodí i do rodin s dětmi.

Ať už máte štěně jakéhokoli plemene, vždy mějte na paměti, že všechna psí omladina vám zabere dost času a bez intenzivního tréninku to s nimi nepůjde. Zvažte tedy, zda máte na výchovu štěněte dostatek času. Pokud ne, pouvažujte raději nad tím, že adoptujete nějakého již většího pejska z vám blízkého psího útulku. Zaměstnanci útulku vám jistě rádi a ochotně poradí, který z psů by byl pro vás ten nejvhodnější.

About Author

Leave A Reply