2 Díl – Jak odnaučit štěně loužičkám

0

Jakmile si štěně zvykne na nové prostředí a přijme vás za svou novou rodinu, stává se členem smečky. Přichází doba, kdy určit pravidla. Pokud máte děti, bude vhodné zapojit je do procesu a naučit, že musí o pejska pečovat. Rozhodně se nejedná o pouhou výchovu psa, ale zároveň učíte své děti plnit úkoly a být zodpovědní. Děti se musí naučit, kdy dávat pejskovi krmivo, jaké a rovněž množství. A v neposlední řadě, že musí štěně pravidelně venčit.

Věnujte pejskovi čas a trpělivost

Jak odnaučit štěně loužičkám? Předně trpělivostí a tím, že mu věnujete veškerý svůj čas. Odnaučit štěně dělat loužičky nikdy nezkoušejte násilím. Bít psa za něco, co ještě nechápe, by nemělo smysl a narušíte tím vztahy. Pejska odnaučíte dělat loužičky tak, že jej budete v pravidelných intervalech brát ven a za každou vykonanou potřebu mimo domov ho nezapomenete pochválit a odměnit pamlskem. Ale nikdy to nepřehánějte a nejásejte nad každým bobkem. Byl by z toho zmatený ještě více a nechápal by, o co jde. Nikdy neporovnávejte výsledky štěňat mezi sebou, protože je to individuální záležitost a některé to pochopí dříve a jiné později. Časem pobývejte s pejskem venku déle a už ho nechvalte za každou vykonanou loužičku. Postupně si uvědomí, že to tak prostě má být a naučí se ovládat svůj svěrač a pozná, která území jsou pro vyprazdňování nevhodná. Pokud se doma stane nehoda, netrestejte ho za to a už vůbec mu nemáchejte čumák v jeho výkalech. Je to ponižující a navíc by se mohlo stát, že ze strachu začne vykonávat potřeby doma tajně nebo je olizovat či požírat. Rovněž vylučte myšlenku na to, že vám to štěně udělalo naschvál, protože jste ho nechali doma o samotě. Takové úvahy štěně není schopno. Malému dítěti trvá rok, dva a jinému tři než přestane nosit pleny. Stejně tak u štěňat nepočítejte s tím, že to bude hned.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply