3 Díl – Bydlíme se psem

0

Pořízení štěňátka sebou nese mnoho změn. Už nebudete čas věnovat pouze sobě a svým koníčkům, ale procházkám se psím kamarádem a také jeho výcviku. Pokud se jedná o malé plemeno, samozřejmě ho nebudeme cepovat, jako vlčáka, ale základní povely by umět měl. Nicméně bydlení se psem přináší i změny v zařízení interiéru. Jako každé mládě je zvídavé, hravé a počítejte s tím, že bude okusovat, na co přijde. Mohou to být koberce, vaše oblíbené boty, květiny. Vše, co by mohlo padnout za vlast, schovávejte před štěnětem, pokud nebudete doma. S rostlinkami je to stejné. Pozor si musíte dát u některých kytek, které mohou být jedovaté. Nehledě na to, že štěně může květináč převrátit a hrabat v hlíně. Mimo velkého nepořádku mu hrozí pořezání tlapky o rozbitý květináč. O tom, že jsou vynalézaví, by byla celá kapitola zvlášť.

Štěně a hračky

Pokud už musíte nechat štěně samotné, můžete použít k tomuto účelu určené kotce. Zapomeňte však na to, že uděláte pejskovi z něj vězení! Tento má sloužit na dobu nezbytně nutnou či k přepravě a nikoliv, že ráno odejdete do práce a vrátíte se večer. V takovém případě si štěně nepořizujte! Mimo to by mělo mít štěně hračky, aby se nenudilo a neobracelo svou pozornost na kousání papučí, běhounů či nábytku. Nemějte však obavy, že život se psem je jen samá zodpovědnost a odříkání. Se psím kamarádem zažijete tolik legrace, kterou si ani v nejdivočejších fantaziích neumíte představit. Pes je až do svého pozdního věku, jako malé dítě. My máme doma 15 let starou fenku, která už neslyší, nevidí a špatně chodí, ale legrace je s ní neustále. Mimo to, vycítí, když vám je úzko a je to první, kdo vás přijde potěšit, vyskočí vám na klín a olízne nos. Ihned vám dá najevo, že v tom nejste sami a máte za sebou spiklence. Množství lásky, které v sobě ukrývá je bezbřehé a veškerou péči vám stonásobně vrátí.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply