Čenichací krabice – superzábava na dlouhé zimní večery

0

Vašeho psa a věříme, že i vás samotné, můžete překvapit skvělou zábavou, která vám veselým způsobem zkrátí dlouhé zimní večery. Psi milují pamlsky a zábava pro ně v mnoha případech spočívá v jejich hledání. Mnoha různými způsoby tak můžete využít k zábavě papírové krabice, třeba právě ty, v nichž vám pošta doručuje krmivo pro vaše psy.

Krabice plná překvapení

Pes bude mít radost, ať do čenichací bedny ukryjete jeho oblíbené hračky, pamlsky nebo peška naplněného granulemi. Ukryjete-li v bedně hryzací hračku a opravdu chutnou náplní, váš pes bude blahem bez sebe a vybudete mít radost, že vašeho psa dokážete zabavit, i když je venku sychravo a mrzne a vám se zrovna nechce na dlouhou procházku. Navíc takto podpoříte psovu radost z čenichání. Pochopitelně v bedně nemohou být jen samotné pamlsky nebo granule, ale je třeba do ní připravit něco, v čem se tyto dobroty dobře skryjí a prodlouží tak hledací čas i zábavu pro vašeho psa.
• Krabici můžete vyplnit plastovými míčky, takovými, jak mívají děti v hernách v takzvaných hracích bazéncích. Pejsek bude hledat granule pod a mezi nimi.
• Pro naplnění papírové krabice se dobře hodí i staré osušky, ručníky dečky a ponožky, zvláště ty nepárové, co vám možná požrali lichožrouti.
• Svou kreativitu při obměně hry nijak neomezujte. Použít jako náplň krabice můžete také rozstříhané igelitové tašky, ovšem pouze za předpokladu, že váš pes nemá tendence igelit trhat a požírat. Nastříhané kusy zmuchlejte a čenichací bednu jimi naplňte. Mezi kusy igelitu schovejte pár pamlsků a nechejte psa hledat je. Nenechávejte při této hře psa bez dozoru, už kvůli tomu, aby nezačal požírat igelity.
• Máte-li zásobu ruliček od toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek, i jimi můžete papírovou krabici vyplnit. Případně použijte zmuchlaný balicí papír.
• Naprosto ideální je situace, kdy vás váš pes nevidí, jak a čím krabici plníte. Mezi granule můžete přidat například žvýkací kost, papírový sáček s krmením, který si bude muset pejsek nejdříve rozmotat. Granule můžete zarolovat do látkového ubrousku a váš čtyřnohý kamarád si je z ubrousku nebo utěrky bude muset vysypat, nebo ubrousek rozrolovat.

Hry s papírovou krabicí se budou líbit vašemu psovi i vám

Hry s papírovou krabicí se budou líbit vašemu psovi i vám

Čichoví specialisté na start

Snaha zaměstnat vašeho psa je zároveň tak trochu zkouškou vaší kreativity a představivosti. Vytvořit pro psa takový malý domácí zábavní park, to je výzva! K vytvoření krabicového hracího parku budete potřebovat krabici alespoň velikosti té, v níž bývají v obchodech uloženy banány. Pokud tak velkou krabici doma nemáte, nejprve si ji opatřete, nejlépe v obchodech s potravinami, kde vám ji dají zdarma.
V krabici vyřežte víko a jednu boční stranu – tu delší. Na krabici tak zůstanou pouze 4 stěny. Promyslete, které hračky vašeho psa by se mohly stát součástí tohoto hracího zábavného centra a pusťte se do práce. Nejprve vyložte dno krabice papírovými kartony od vajec a na dno několika takto vzniklých vaniček uložte psí granuli. Na všechny vajíčkové mističky pak papírové kouličky třeba z balicího papíru a těmito kouličkami zakryjte všechny granule, ale i prázdné mističky, v nichž není nic. Ke stejnému úkolu můžete využít i plastovou černou přepravku z květinářství, v níž se přepravují malé hrnkové rostliny. Další variantou jsou lepenkové palety, do nichž se usazují při skladování jogurtové kelímky.
Aby zůstalo dostatek prostoru ke hrám i ve stěnách krabice, nevyplňujte dno příliš vysoko.
Na boční stěny vymyslete zase jinou zábavu. Nejprve nožem do papíru vyřízněte v několika místech otvory, do kterých budete moci zasunout roličky z papírových utěrek nebo od toaletního papíru. Do roliček zasunutých v otvorech v bocích krabice uložte například kousací hračky z pryže, nebo žvýkací suky pro psy.
Vymyslete další překvapení pro vašeho psa:
• Do roliček do středu vložte pár granulí a roličku z obou stran ucpěte balicím papírem.
• Do otvorů v bočních stěnách krabice zasuňte některé hračky, které se dají do škvír ve stěnách krabice dobře vsunout.
• Průřez ve stěně krabice se hodí i na protažení psích sušenek nebo keksů, případně na jiné pochoutky a překvapení pro vašeho psa.
• Hodit se mohou i kelímky od mini jogurtů a v nich troška psího sýra, sušená ryba, nebo trocha psí paštiky.
Zkrátka jde o zábavu velkého rázu a na místě je tedy nejen hra, ale i mlsání. Tak se bavte společně se svými psími kamarády a užívejte si zábavu i společně s dětmi, které vám s přípravou zábavního centra jistě rády pomohou.

About Author

Leave A Reply