Co je dobré vědět před návštěvou psího parku

0

Zatímco někteří psi jsou spíše samotáři a o kontakt s dalšími psy nestojí, většina psů se ráda setkává s dalšími psy. Hrají si, honí se a tahají o hračky a tráví s nimi rádi společný čas. Takoví psi snadno vybijí svou energii přiměřeným způsobem a v ohrazeném prostoru parku určeného pro psy se skvěle vydovádějí s ostatními čtyřnohými přáteli.

Pravidla platí pro všechny

Pro návštěvu psího parku platí jistá pravidla. Jsou obecně závazná a platná pro všechny. Ale jen vy můžete spolehlivě určit, zda se vašemu psovi bude v parku líbit. Často stačí pozorovat chvíli dění v parku, ještě než do něj společně vstoupíte, abyste odhadli situaci uvnitř. Chvíle pozorování vám pomůže rozluštit, v jaké náladě jsou psi nacházející se uvnitř psího parku.

Dobře naladění psi vs. agresivní psi

Dobře naladění psi se doslova smějí, mají uvolněné tělo a před ostatními psy provádějí hravé úklony, aby je získali ke společné hře. Psi naladění agresivně mají tlamu pevně sevřenou, tajemně vrčí, mají napjatý postoj. Jejich tělo je spíše nakloněné dopředu nad přední nohy a upřeně zírají na ostatní. Pokud je vše v pořádku, vstupte. Vyberte si okamžik, kdy před vchodem do parku není žádný chumel psů. Velké množství psů na malém prostoru často vyvolá nežádoucí reakci, při níž psi buďto začnou bojovat anebo se dají na útěk.

Naučte se předvídat

Majitelům psů se vždy vyplatí, umějí-li předvídat. Zvlášť užitečná může být tato dovednost právě ve psím parku či na jiné ploše, kde mají psi povolen volný vstup a pohyb. Pozorujete-li v parku nezájem páníčků o jejich psy anebo nějakou vzájemnou bitku či roztržku mezi psy, raději do psího parku se svým psem ani nevstupujte. Zamiřte jinam, kde váš pes bude ve větším bezpečí anebo se stejně naladěnými psy.

Neberte s sebou děti ani jídlo

Při návštěvě psího parku se vyplatí nechat doma malé děti a batolata. Doma nechejte i oblíbené hračky vašeho psa, o které by v tahanici v parku mohl rychle přijít. Rozhodně se vyplatí nebrat si s sebou ani jídlo. Zbytečně byste k sobě přilákali další psy a rvačka o jídlo by na sebe nenechala dlouho čekat. Nenechejte se rozptylovat telefonováním a nezapomínejte svého psa kontrolovat.

Co se v parku bude hodit

Rozhodně berte s sebou vždy dostatek sáčků na psí exkrementy. Při zvýšeném pohybu dochází i ke zvýšenému vylučování. Vždy mějte vodítko na svého psa po ruce, i když se v parku mohou psi pohybovat volně. Nikdy nevíte, kdy se situace změní natolik, že bude třeba svého psa přivolat a případně i odvést z parku. Jestliže jeden pes položí hlavu na záda jiného psa nebo packu na hlavu druhého psa, není důvod k panice. Psi si mezi sebou určují vzájemné postavení.

Vezmete-li na vědomí, že volně pobíhající psi, kteří se mezi sebou vzájemně ještě neznají, potřebují dohled, aby mezi nimi socializace a seznamování proběhlo v pořádku, a budete-li zároveň jednat s klidem a nadhledem, jste vy i váš pes na nejlepší cestě se do psího parku brzy zase vrátit.

Foto: Pixabay.com

About Author

Leave A Reply