Nejezte krevety, chovejte je. Poradíme, jak na to

0

V současné době jsou velice oblíbené krevety. Jedná se o mořské plody, které mnozí z nás jedí. I když se nejedná o zrovna líbivý pokrm, je moc chutný. Najdou se však lidé, kteří místo toho, aby krevety jedli, je raději chovají. Pokud také hledáte tvora do svého mořského akvária, o kterého se chcete starat a díky kterému chcete vynikat mezi chovateli, krevety jsou jasným favoritem. Dožívají se až osmi let, jsou velké zhruba šest centimetrů a stojí kolem osmi set korun (je však možné je koupit i levněji).  

Krevety najdete volně žít zejména v Tichém nebo případně v Indickém oceánu, kde je můžete pozorovat například při potápění. Místem jejich volného pobytu je také Rudé moře, případně Havajské ostrovy.  

U většiny mořských rybiček je problém v tom, že mají potíž se rozmnožovat. U krevet je to však jinak – problém v rozmnožování není. Stejně dobře a bezproblémově, jako se krevety rozmnožují v moři, se rozmnožují i v uměle vytvořených akváriích.  

I pro začátečníky 

Pokud jste se v nedávné době rozhodli pro chov mořských tvorů, doporučujeme vám začít s krevetami. Krevety jsou zcela nenáročné a jsou první volbou nejednoho začínajícího mořského akvaristy. Krevety se skvěle snáší s ostatními rybičkami, dokonce jim čistí kůži od parazitů a zbavují je případných infekcí. Pozitivní je, že je možné je chovat i s velkým množstvím ostatních ryb, nemusíte si navíc kupovat jedince, ale rovnou celou skupinu krevet.  

Samozřejmě i krevety mají svého nepřítele, a to třeba perutýna ohnivého či další dravé ryby, které si na krevetách rády smlsnou.  

Čím krevety krmit? 

Co se týče krmení, doporučujeme jakoukoli potravu určenou mořským živočichům. Málokterý chovatel ví, že si krevety může ochočit, a sice může je naučit krmit z ruky. O krevetách lze obecně říct, že je to všežravec. Zmiňované mořské krmivo je však pro krevety nejlepší.

About Author

Leave A Reply