Aktivační hračky pro psy – skvělí zabijáci nudy

0

I když ze svého psa nechcete mít hned člena Mensy, můžete stimulovat a rozvíjet jeho duševní schopnosti. Ideální jsou k tomu aktivační hračky, které psa nejen zabaví, ale naučí ho využívat svou kreativní sílu. Jako majitelé svým psům poskytnete velmi důležité psychické podněty, nedopustíte, aby váš pes doma z nudy něco ničil, a navíc si se svým čtyřnohým mazlíkem vytvoříte silné pouto.

Pro každého něco

Ať už máte doma malé štěně, psího lenocha anebo opravdu inteligentního psího dospěláka, pro každý typ psa se nějaká aktivační hračka určitě najde. Pochopitelně nejlépe se bude jako náplň takových hraček osvědčovat psův oblíbený pamlsek. Hračky mohou být kulaté, oválné, homolovité, s hladkým nebo s drážkovaným povrchem, který při hře bude zároveň psovi čistit zuby a masírovat mu dásně. Někteří pejsci dají přednost jednoduchým hračkám například ve formě treat ballu, z něhož se při kutálení vysypávají pamlsky. Jiní psi zase upřednostní složitější hračky, například hlavolamy nebo stolní hry. Dají se sehnat dokonce i šachy pro psy.

Dog Activity POCKER BOX – motivační hračka pro psy

Hračky pro trhače se silným stiskem

Majitelé větších a obřích psích plemen si možná jen postesknou, ale pro našeho psa tohle není, hned všechno zničí. Pak jste ale pravděpodobně ještě nenarazili na hračky typu KONG, CANINE GENIUS, DOGZILLA anebo STUFF-A-BALL. Jedná se o gumové hračky, které je možné zakoupit v různých stupních tvrdosti a v mnoha nejrůznějších tvarech a velikostech. Takové už odolají i zubům a drápům molossoidních typů psů a psů obřích plemen. Například gumová hračka Stuff-a-ball se dá použít jako míček, ale zároveň i jako zásobník krmiva. Červená verze této hračky je určena pro běžné kousače a černá verze, která je ještě o poznání tvrdší, je určena všem psům se silným stiskem.

Dvoubarevný míček na pamlsky – motivační hračka je výbornou výcvikovou pomůckou

Pamlskové hlavolamy jsou složitější

Stolní hry a hlavolamy jsou založeny na složitějším principu, než je pouhé vypadávaní pamlsků. U hlavolamů pro psy je obvykle zapotřebí tlapkou docílit posunutí krytu některého z okének na hračce, aby se tak pes dostal k pamlsku. Přihrádky se otevírají až po zatočení kruhem, odklopení víčka anebo zmáčnkutí knoflíku. Pes se tak musí naučit chytře odstraňovat překážky, které mu otevřou přihrádku jako cestu k pamlsku.

Pamlskový hlavolam Paw Hide – odkrývací

Při výběru zvažte bezpečnost hračky

Nezapomeňte, že u některých hraček, zvláště těch, které obsahují malé části, není vhodné nechávat psa s hračkou bez dozoru. Dostatečně pevné gumové hračky jsou vyvinuty tak, aby byly bezpečné, i pro psa, který si s nimi hraje o samotě.

Náhledové foto: pixabay.com

Foto v textu: mujmazlik.cz

About Author

Leave A Reply