Bezpečnostní pravidla pro výběr vhodných hraček pro psy

0

Ne každá hračka je pro psa vhodná. Mnohé hračky pro psy jsou lákavé i pro nás, a tak je často koupíme, aniž bychom se příliš zamýšleli nad tím, zda je taková hračka pro našeho psa vhodná. Moderní hračky jsou pestrobarevné, a co je hlavní, že jsou pevné a tak bývají ve většině případů i bezpečné.

Kdo si hraje, nezlobí!

Možná vás už mnohokrát vytočilo, že pes svou novou hračku ihned poté, co ji dostal, rozkousal anebo ztratil někde na procházce. To se stává, ale mnohem horší by bylo, kdyby se pes hračkou zranil, nebo ji snad dokonce spolkl. Každopádně nic z výše uvedeného by nás majitele psů nemělo od používání hraček odradit. Pes potřebuje motivaci, hry ho zabaví a jak známo, kdo si hraje, nezlobí! Navíc s přicházející zimou hračky pro psy oceníme ještě více než v období, kdy bylo venku hezky, a většinu volného času se psem jsme trávili na příjemných každodenních procházkách.

Psi zkoumají vše tlamou

Psi většinu neznámých věcí zkoumají tlamou. A vzhledem k tomu, že jsou to zvířata velmi zvídavá, dostanou se za svůj život do kontaktu s opravdu velkým množstvím předmětů. Pánovou povinností je pak pohlídat to, aby byly pro jeho psa bezpečné. Při hrách se psem sice musíme zapojit představivost, ale především nesmíme ztrácet přehled o tom, která hračka už pro našeho psa může jisté nebezpečí představovat.

Nebezpečné typy hraček

Například malému psovi nepatří na hraní malý míček, mohl by jej spolknout a dokonce se jím i zadusit. Nutné je vyhýbat se také hračkám příliš křehkým anebo těm, které mají ostré hrany. Nebezpečí pro všechny typy psů pak představují různobarevné měkké míčky z pěny, takové míčky, jaké se používají ke hře známé jako soft tenis. Pokud by je psi jen roztrhali, nevadilo by to tak, jako by je i sežrali. Taková pěnovka dokáže v žaludku psa pěkně nabobtnat a způsobit mu takové zdravotní obtíže, že mnohdy pes končí na operačním stole. Nutné je vyhýbat se také relativně pevně vypadajícím míčkům, které jsou však uvnitř duté.

Interaktivní psí hračky zakoupíte také na e-shopu Můj mazlík

Interaktivní psí hračky zakoupíte také na e-shopu Můj mazlík

Při výběru hraček se orientujte hlavně podle velikosti

Přiměřená velikost hračky je zárukou toho, že ji svému psovi dokážete v případě potřeby vytáhnout z tlamy a také toho, že ji váš pes nespolkne. Nejste-li si zcela jisti, jakou velikost hračky zvolit, vyberte raději tu větší. Máte-li štěně, připravte se na to, že jeho hračky budete muset včas obměňovat, právě kvůli jejich velikosti. Energičtí mladí psi s hračkami dokážou pořádně vyvádět, a tak je u nich i větší riziko toho, že by je mohli spolknout. Dáváte-li přednost aktivačním hračkám, buďte obezřetní. Ty totiž často obsahují i malé díly, a tak raději takové hračky nabízejte svému psovi, jen když na něj při hře můžete dohlížet.

Pozor na klacky a kameny

Kameny byste měli z repertoáru psích hraček zcela vyloučit. A i když váš pes miluje, když mu je házíte do vody, není to pro něj vhodná zábava. Malé kameny může spolknout, velké mu mohou vyrazit nebo ulomit zuby a ty ještě větší mu mohou třeba rozbít hlavu. Proto na procházku se psem raději noste hračky s sebou, abyste se vyhnuli házení kamenů. Klacíky a klacky psi zbožňují. Ovšem i u nich hrozí riziko, zranění. Třísky z rozkousaného klacku mohou v psích vnitřnostech způsobovat při pozření velkou bolest. Při honění se za klackem se může stát, že se na něj pes nabodne. Místo klacku zvolte raději gumovou hračku. Existuje jich spousta takových, které se klackům dokonce podobají.

Pozor na plyšáky

Většina psů miluje plyšové hračky, ale ty, které nejsou určené speciálně pro psy, mohou být také nebezpečné. Nebezpečné jsou hlavně jejich vycpávky, které psi s oblibou cupují a mohou jich při tom, spoustu spolykat. Většina plyšáků má také uvnitř různá pískátka a na povrchu našité nebo nalepené oči. I tyto části se dají z plyšových hraček snadno vypreparovat a spolknout. Psi z hraček rádi okusují knoflíčky, skleněná očka, stužky a jiné drobné dekorace. Opakované žužlání plyšových hraček v psí tlamě je zkouškou pevnosti a trvanlivosti, a tak hračky raději pravidelně prohlížejte a ty měkké nebo natrhnuté psovi odeberte a vyměňte za nové a odolnější.

About Author

Leave A Reply