Chováme loskutáka. Chov má stinné i světlé stránky

0

Každý jednou ve svém životě zvažuje to, že si pořídí domácího mazlíčka. Otázkou je, pro jakého domácího mazlíčka se rozhodnout. Přece jen v současné době si do svého domova můžeme přinést doslova všechno. Už dávno si nemusíme kupovat jenom pejsky nebo kočičky, ale také křečky nebo morčata či myši nebo potkany. Odvážlivci sáhnou po hadech nebo pavoucích, ti méně odvážní zvolí raději nějakého velkého ptáka, kterým může být třeba papoušek nebo méně známý loskuták.

Konkrétně loskuták je v současné době velice podporovaný a chráněný druh. Nemůže ho chovat každý, pro mnohé chovatele je však velkou výzvou, i když má své světlé i stinné stránky. Tento pták je oblíbený zejména proto, že umí napodobit zvuk telefonu, vysavač nebo také pračku či jiné podobné specifické zvuky domácnosti nebo nejbližšího okolí. Jedná se o velice inteligentního ptáka, kterého naučíte několik desítek slov.  

Poznáte ho díky jeho černému peří, které je zbarvené zeleným a fialovým peřím. Jeho zobá je výrazně oranžový a nohy jsou naopak výrazně žluté. Ve volné přírodě na něj můžete narazit například v Asii nebo v Indii, žije však také na Filipínách nebo také na Borneu.  

Jaké jsou jeho světlé stránky? 

Co se týče jeho světlých stránek, vypíchnout musíme zejména jeho šikovnost a inteligenci, kterou je proslulý. Když mu budete dopřávat míru péče a pozornosti, dokáže být dokonce mluvnější než jakýkoli papoušek na světě. Každý majitel by si měl loskutáka držet u sebe, a to doslova. Jeho klec by se měla nacházet v těsné blízkosti majitele.  

Jaké jsou jeho stinné stránky? 

Co se týče jeho stinných stránek, vypíchnout musíme jeho hlasitost, na kterou se jenom stěží zvyká. Kromě toho je však velký nepořádník, proto si dejte pozor na to, aby po vás nehodil třeba jeho trus. Nejčastěji kolem sebe rozhazuje zbytky jídla, ale nejednou se stalo, že sáhl rovnou po trusu.  

About Author

Leave A Reply