Chováme papoušky: Tipy a rady pro začínající i dlouhodobé chovatele

1

Mít domácího mazlíčka je dnes naprosto běžné. Domácí mazlíčkové jsou součástí našich domácností a milujeme je proto, že nás nikdy nenechají samotné. V současné době jsou oblíbení zejména hadi, i když najdou se lidé, kteří k nim stále mají obrovský odpor. Mnozí lidé však nechtějí mít své domácí mazlíčky doma, proto upřednostňují takové druhy zvířat, která jsou ideální pro venkovní chov. Hady si tak lidé musí rychle odškrtnout, protože ti potřebují domácí prostředí, nikoli venkovní měnící se počasí. Co je však ideální mazlíček pro chov venku ve voliéře, to je papoušek.  

Jestli vyhledáváte exotiku, rozhodně to zkuste s papouškem. Je to doslova převtělená exotika a lidé papoušky milují. Mnozí lidé si je pořizují jenom z toho důvodu, že je chtějí naučit mluvit, jiní lidé si je však pořizují proto, aby měli příjemnou společnost, s níž si třeba jednoho dne i rozumně popovídají.  

Chov papouška však není to nejjednodušší, co vás v životě potká. Papoušek je poměrně náročný a aktivní tvor, který si může začít vytrhávat třeba své vlastní peří. V tom případě je něco špatně. Abyste takovým situacím předcházeli, přinášíme vám několik tipů a rad na to, jak se o papoušky starat. Ocení je jak začínající, tak dlouhodobí chovatelé.  

Papoušci nesnáší samotu 

Papoušky by si neměl kupovat nikdo, kdo nemá dostatek času. Papoušci na rozdíl od běžných andulek nejsou milovníci samoty, potřebují neustálou společnost, jinak začínají protestovat. Když se cítí sami, může se stát, že si začnou vytrhávat své peří, aby na sebe takto upozornili.  

O papoušcích si vše dopředu zjistěte 

Pokud si papouška pořizujete, je nutné, abyste si o něm zjistili první, poslední. Papoušci jsou zajímaví tvorové a každý jejich druh potřebuje něco jiného, vyžaduje zcela jinou péči a jinou pozornost. Informace sbírejte především takové, které se týkají sociálních potřeb. I když se o papoušcích obecně ví, že samotu nesnáší, najdou se i takoví druzi, kteří ji dokonce vyhledávají.  

About Author

1 komentář

  1. Jan Letecký on

    Dobrý den. Mám doma Alexandra Vousatého (nejspíše samice). Dříve byla přítulná a měla ráda hlazení. Před pár měsíci se to změnilo a teď se k ní ruka nesmí ani přiblížit. Už si nevím rady prosím poraďte mi aba to bylo jako dřív.
    Za odpověď předem děkuji.

Leave A Reply