Chováme sklípkany. Co jedí a jak by mělo vypadat jejich terárium?

0

Bojíte se pavouků? Odborníci doporučují jednoho takového pavouka chovat. I když se to může zdát paradoxní, studie opravdu dokazují, že to, čeho se bojíme, bychom si měli přinést domů. Jen tak zmizí fóbie, kterou v sobě dlouhou dobu chováme a pěstujeme. Pokud se tedy bojíte pavouků, jednoho takového si pořiďte domů. Uvidíte, jestli fóbie zmizí a studie se potvrdí. Nejlepší bude, když si rovnou pořídíte toho největšího pavouka. Ideální volbou je také sklípkan.  

V současné době přibývá chovatelů pavouků rychlostí blesku. Lidé se už nespokojí s klasickými pejsky nebo kočkami, chtějí mít něco atraktivního, zajímavého, něco, co jen tak někdo nechová. Sklípkani jsou proto ideální alternativa zajímavého domácího mazlíčka, který nejen, že budí respekt, ale také budí strach.  

O sklípkanech se ví, že nejsou nějak zvlášť nároční na chov. Jsou to pavouci, kteří milují jen teplo a vlhkost. To jim k jejich spokojenému životu zkrátka stačí. Jejich požadavkům na bydlení se nemůžeme divit, vždyť pochází ze subtropických a tropických klimatických zón. Volně je najdeme například v Americe, v Asii nebo v Africe, kde je najdeme opravdu na každém rohu.  

Jak by mělo vypadat terárium pro sklípkana? 

Jak jsme zmínili, sklípkani nejsou nároční domácí mazlíčkové. Ke svému spokojenému životu potřebují jen a pouze prostor, kde bude vlhko a teplo. Není nutné kupovat velký prostor, malé pavoučky je dokonce možné chovat jen v plastových krabičkách, než vyrostou.  

Terárium by mělo být vybaveno miskou s vodou, nezapomínáme ani pravidelně odstraňovat zbytky potravy pinzetou, aby pavoukovi v teráriu nezačala potrava plesnivět a on neonemocněl. Nezapomínáme ani na pravidelné rosení, vlhkost, jak jsme zmínili, k životu potřebují. Stejně jako teplo – ideální teplota se pohybuje kolem pětadvaceti stupňů Celsia.  

Jak sklípkana krmit? 

Otázkou za zlatého Bludišťáka je také to, jak sklípkana krmit. Ideální je hmyz, a to například cvrčci, švábi nebo třeba sarančata. Mladé sklípkany doporučují odborníci krmit spíše malinkatými, takzvanými mikro cvrčky, případně jsou vhodné i mouční červi.

About Author

Leave A Reply