Chovejte trubkotlamku čínskou. Není to však žádný med

0

Chcete do svého akvária pořídit živočicha, který je trochu jiný než ostatní rybičky? Doporučujeme investovat do takzvané trubkotlamky, což je ryba sice náročná, ale za to jedinečná. Její velikost může dosáhnout až do osmdesáti centimetrů, lze tedy logicky usoudit, že bude potřebovat větší nádrž. Kromě toho není to levná záležitost, rybu koupíte do tisícikoruny.  

Trubkotlamka čínská je ryba chovaná akváriích, kde přežívá především mezi řasami nebo různými rostlinami. Je o ní známé, že zatímco mladí jedinci se drží v patrech, starší lidé milují nižší polohy akvária. Není to snadná rybka na chov, potřebuje ke svému spokojenému životu poměrně prostorné akvárium, jinak rychle umře. Dopřejte proto trubkotlamce čínské to, co vyžaduje, a chovejte ji dlouhá léta.  

Jen pro zajímavost, ve volných vodách můžete trubkotlamku najít například v Indickém nebo v Tichém oceánu, kde žije podstatně déle než v zajetí v akváriu. V akváriích žije zpravidla dva až pět let.  

Vše o chovu trubkotlamky čínské 

Odborníci doporučují tuto rybku chovat nejlépe v páru. Jak jsme zmínili, pro svůj spokojený život potřebuje poměrně velkou nádrž, ideální je nádrž o velikosti tisíc litrů. Je tedy jasné, že se pro běžná akvária opravdu nehodí. Nejčastěji se hová ve výstavních akváriích.  

Trubkotlamky čínské jsou masožravci. Milují zejména malé rybky, dále také krevety, mlže nebo případně vidlonožce. Nepohrdnou ale ani běžným planktonem nebo případně žabronožkami.  

U krmení budete možná překvapeni tím, že ne všechno krmivo jsou ochotny jíst. Trubkotlamky čínské jsou známé tím, že je musíte naučit jíst konkrétní novou potravu. Zejména u mražené potravy bývá největší problém, právě tu odmítají. Ovšem i mraženou potravu je můžete naučit jíst.  

Co se týče krmení, krmit by se tato rybka měla třikrát denně.  

Popis trubkotlamky čínské 

Samice jsou zpravidla menší než samci. Samce poznáte díky vaku na jikry, který mají pod ocasem. Zajímavé je, že trubkotlamku čínskou můžete potkat v mnoha krásných barevných odstínech.

About Author

Leave A Reply