I kočky mohou trápit černé tečky. Jsou pro ně však nebezpečné

0

Akné a černé tečky je problém většinou žen, které zkouší mnohé různé masti a olejíčky, jež mají údajně s problémy pleti zatočit. Jenže ženy, případně pánové, nejsou jediní, koho trápí černé tečky. Věřte tomu nebo ne, ale i kočky mohou trápit černé tečky. Říká se tom kočičí akné a vyskytuje se na bradě. Jedná se o takzvané komedony, které se na kočičích bradách vyskytují z neznámého důvodu. Je velice zajímavé, že postihují obě kočičí pohlaví.  

Mnozí majitelé koček jistě zpozornili. Jak se takové černé tečky projevují a je možné je léčit? 

Jak se projevují černé tečky? 

Černé tečky bohužel postihují kočky jakéhokoli druhu, jakéhokoli pohlaví, jakéhokoli věku. Nevyhne se jim tedy žádná kočka, což je škoda. Alespoň jeden druh se černými tečkami nemusel trápit. Obecně se ví, že černé tečky postihují spíše mladší kočky, ale samozřejmě není to pravidlo.  

Černé tečky se nemusí projevovat nijak, mohou však velice svědit. V horších případech mohou černé tečky za ztrátu srsti na bradě, což vede k následnému zánětu.  

Jak se diagnostikují černé tečky u koček? 

Otázkou je, jak se diagnostikují černé tečky u koček. Veterinář zpravidla z napadeného místa udělá stěry, čímž se vyloučí paraziti a jiná závažnější onemocnění. Poté stanoví léčbu.  

Jak probíhá léčba černých teček? 

Léčba černých teček probíhá kupodivu velice podobně jako léčba černých teček u dospělých či mladistvých lidí. Započnou se kosmetické procedury, které se však liší od lidských procedur. Zatímco my s tečkami bojujeme s pomocí masek, olejíčků a mastiček, kočkám se na bradě ostříhá srst, následně dojde k očištění napadeného místa speciálním šamponem a následně se předepisují antibiotika, pokud se v místě vyskytne bakteriální infekce.  

Černé tečky tedy rozhodně nejsou legrace a jejich příznaky by se neměly podceňovat. Antibiotikům se mohou kočky vyhnout, pokud jejich majitelé co nejdříve s nimi zavítají k veterináři.

About Author

Leave A Reply