Jak naučit psa povel „štěkej“?

0

Tento cvik je velice efektní, široce využitelný a přitom je jeho nácvik relativně snadný. Štěkání je pro psa naprosto přirozeným projevem, naučit ho tedy ozývat se na povel není složité. A sami uvidíte, že s tím sklidíte úspěch i zájem svého okolí.

S výcvikem povelu „štěkej“ můžete začít už u štěněte. Nejdříve by mělo štěně spíše poznávat svět, socializovat se, získávat důvěru k pánovi a učit se pouze latentní cestou.  Ale hned vzápětí, někdy ve 3. měsíci můžete pokročit k jednoduchým cvikům.

Povel „štěkej“ se učí snadno – vhodné je použít pamlsek. Ve vhodné chvíli, kdy štěně jeví zájem o hru i práci, upoutáme jeho pozornost pamlskem a několikrát zopakujeme slovo „štěkej“. Aktivnější štěňata se ozvou téměř ihned, pasivnějším jedincům to může trvat trochu déle.

Po štěknutí štěně ihned odměňte pamlskem, aby si zafixovalo správné jednání. Po druhé a vždycky po tom už ale odměňujte pouze jasný, důrazný štěkot. Za slabé kvíknutí si štěně žádnou odměnu nezaslouží. Jen tak se vám podaří, že už i malé štěně bude na váš povel štěkat jako o život.

Venku mezi lidmi pak takový cvik vypadá velice dobře a získáte si nejen pozornost, ale také jistou míru uznání. A přitom se opravdu jedná o jeden z těch nejjednodušších cviků. Navíc, nikdy nemůžete vědět, kdy se vám bude hodit, že se váš mírumilovný psík umí v mžiku na váš povel proměnit ve štěkající bestii.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply