Jak naučit psy přijímat syrovou zeleninu

0

Pozorujete-li psy při konzumaci zeleniny, u některých máte pocit, že by se ihned mohli stát vegetariány, zatímco jiní si k zelenině ani nepřičichnou a s otráveným pohledem odcházejí od misky s vitamínovou bombou pryč. Chceme-li vytrvalé odmítání zeleniny nějakým způsobem zlomit, musíme často zapojit fantazii, aby naši psi zeleninu zkonzumovali alespoň v minimálním množství.

Zeleninu můžete doplnit jogurtem

Do rozmixované zeleniny přidejte mléčné výrobky, nebo syrové vajíčko a tuto směs pak ještě zakápněte olejem. Zelenina obalená pochutinami, které má pes rád, je pro něj atraktivnější a rovněž chutnější. Díky zakápnutí olejem se podaří organismu psa vstřebat více v tucích rozpustných vitamínů. Další možností je zeleninu nastrouhat, spařit ji a pak promíchat například s masovou konzervou. Anebo můžete nastrouhanou zeleninu zalít masovým vývarem.

Zkuste to stejně i s ovocem

Stejný postup je možné uplatnit i na ovoce, pokud ani o to pes v syrovém stavu nejeví příliš zájem. Do bílého jogurtu přidejte psům rozmixované ovoce, například banán, jahody nebo broskve. Máte tak pro ně bleskově připravenou skvělou zdravou svačinku.

Pozor u psů krmených výhradně granulemi

Psi krmení výhradně granulemi mohou mít s trávením syrové zeleniny potíže. Ve složení granulí obvykle nacházíme zeleninu, nebo některé druhy ovoce, ovšem většina granulí je tepelně upravována, takže zelenina v nich již není syrová.

Avokádo není pro psy vhodné

Jak si dokáže se zeleninou a ovocem poradit naše smečka

Je více, než pravděpodobné, že některé druhy zeleniny si váš pes zamiluje, zatímco jiné do něj nedostanete ani poté, co jste je sebevíc vylepšili. Z vlastní zkušenosti s našimi psy vím, že každý z nich to má jinak. Naše berňačka Angii je schopna sníst na posezení misku plnou strouhané mrkve s petrželí a celerem. Tři psi ze čtyř mají rádi i ledový salát, zatímco ten hlávkový sní jen jeden pes. Z ovoce dávají přednost třešním, ovšem ty jim s jogurtem nekombinujeme. Občas si vezmou i nabídnutý kousek banánu. Ale třeba jahody, ty neoslovily ani jednoho z nich. Okurek ani rajčata nejí nikdo z nich. Besinka miluje borůvky sbírané v lese. A mrkev, tu mají všichni nejraději, pokud je ovšem uvařená v domácím hovězím vývaru.

Které ovoce a zelenina psům do misky nepatří

Zelenina je jak pro člověka, tak pro psa velmi prospěšným zdrojem vitamínů, ale i antioxidantů, které nám pomáhají bojovat proti rakovině. Už kvůli tomu, že rakovina zasahuje stále větší počet psů, bychom měli zeleninu rozhodně psům do stravy pravidelně zařazovat. Některé druhy zeleniny jsou pro psy zvlášť vhodné, jiné naopak nevhodné, či přímo zakázané. Mezi doporučené druhy zeleniny patří špenát, brokolice, růžičková kapusta, cuketa, batáty, zelené fazolky, kadeřávek, chřest, dýně, mrkev. Dále je pro psy přínosný i celer, květák, okurky. Ovšem existuje také velký počet zeleninových druhů, které psům mohou více uškodit, než prospět. Těmi jsou papriky, česnek, cibule, lilek, avokádo.

Foto: Pixabay.com

About Author

Leave A Reply