Jaká psí plemena jsou nejinteligentnější?

0

Pejsci jsou stále oblíbení domácí mazlíčkové. Jsou to mazlíčkové, kterým je třeba věnovat svou pozornost, jenom tak nám dají svou lásku a věrné přátelství. Než si pořídíte pejska, bude vás čekat jedno obrovské dilema, a sice pro jaké plemeno se rozhodnete. Přece jenom plemen je na světě habaděj, je těžké si vybrat jedno, které si nakonec přinesete domů. Pokud si z pejska chcete vycvičit poslušného domácího mazlíčka, doporučujeme zvolit plemeno, které se řadí k těm nejinteligentnějším vůbec. Takových plemen je celá řada, vypíchli jsme vám ty nejoblíbenější, které se snadno a rychle naučí takřka každému povelu.  

Psích plemen je na světě skutečně mnoho. Je těžké si vybrat jenom jedno, které si nakonec přinesete domů. Rozhodujte se vždy na základě plánů. Jaké plány máte s vaším budoucím pejskem? Bude to pes do městského bytu nebo to má být hlídač zahrady? Nebo s ním chcete chodit na soutěže a chcete si ho vycvičit tak, jak nemá svého pejska vycvičeného nikdo? Pokud se chcete s pejskem zaměřit na výcvik, doporučujeme vám zvolit plemeno, které se řadí k těm nejinteligentnějším. A jak jsme zmínili, přinášíme vám několik z nich.  

1) Německý ovčák 

Aktivní, agresivní, přesto velice inteligentní. Tak by se dal popsat německý ovčák, z něhož jde především obrovský respekt. Když ho však naučíte všemu potřebnému, bude skvělý přítel, který ochrání nejen vás, ale také váš majetek. 

2) Rotvajler 

Pokud toužíte po ochranářském chytrém pejskovi, pořiďte si rotvajlera. Rotvajler se řadí k těm plemenům, která jsou sice ochranářská, ale za to jsou velice inteligentní a když mu ukážete, kdo je doma pánem, bude vám tím nejlepším přítelem.  

3) Border kolie 

Tím nejinteligentnějším plemenem je border kolie, které se žádný pes nemůže v inteligenci rovnat. Naučí se doslova každý povel, a to během velice krátké doby. Toto plemeno se nejvíce vyskytuje v psích soutěžích, je skutečně velice chytré a aktivní.  

About Author

Leave A Reply