Jaké alergie trápí kočku nejčastěji?

0

Alergie nejsou nepříjemné jen pro nás lidi, ale jsou také velice nepříjemné pro naše domácí mazlíčky, kteří také bohužel mohou trpět alergiemi. Zejména na jaře domácí mazlíčkové doslova trpí, ovšem konkrétně kočky trpí po celý rok. Jejich nejčastější alergie je totiž doprovází dnes a denně. Prozraďme si, jaké alergie kočky sužují nejčastěji a jak se případně projevují.  

Kočky trápí alergie na prostředí 

Velice častou alergií je alergie na prostředí. Jedná se o alergii, která se u koček projevuje opravdu nejčastěji. V prostředí, v němž žijí, mohou být kočky alergické takřka na cokoli. Nejčastěji bývají alergické na prach, dále také na plíseň, na trávu, trápí je také pyl nebo případně jiná zvířata, která žijí ve společné domácnosti.  

Otázkou je, jak se alergie projevuje. Při případné alergii se kočky hlavně škrábou, svědí je totiž především uši a oblast podpaží. K dalším příznakům patří také nadměrná hygiena, což může vést k vypadávání srsti nebo k ulamování drápků.  

Alergie na prostředí bohužel není vyléčitelná, ovšem je možné alergickou reakci minimalizovat, když se budou kočce pravidelně podávat léky předepsané veterinářem.  

Kočky trápí alergie na potravu 

K dalším alergiím patří alergie na potravu. Jedná se o alergii, s níž se potýkají kočky také velice často. Vyskytuje se v jakémkoli věku, nejčastějšími viníky alergie je hovězí nebo kuřecí maso, kočky však mohou být alergické také na mléčné výrobky.  

Jaké jsou příznaky alergie na potravu? Nejčastěji se objevuje svědění konkrétně v oblasti hlavy a krku. Bohužel alergie na potravu s sebou přináší i vážnější symptomy, jako je zvracení, průjmy, škrábáním se také může přivodit bakteriální infekce.  

Pokud veterinář diagnostikuje alergii na potravu, kočky musí držet přísnou dietu, která trvá několik dlouhých měsíců. Následně je třeba hledat viníka a v budoucnu se viníkovi vyhýbat.

About Author

Leave A Reply