Jaké druhy želv nejčastěji chováme?

0

Mnozí lidé nemají čas na to, aby se starali o kočky nebo psy. Nemají čas na to je cvičit ani nemají čas je chodit venčit či vyměňovat jim záchody. Přesto však hledají domácího mazlíčka, který jim bude zpestřovat den a který bude živím oživením jejich jinak nudného a tichého života. Dnes se investuje zejména do želv, které jsou zajímavé a poměrně nenáročné. S želvami se setkáte samozřejmě i v zoologických zahradách, doma však chováme spíše menší suchozemské nebo vodní želvy. Dětem se pořizují zpravidla vodní želvy, které jsou skutečně velice, velice nenáročné, dospělí chovatelé už volí želvy suchozemské.  

Pokud patříte k vášnivým chovatelům a uvažujete nad tím, že si třeba nějakou další suchozemskou želvu koupíte, poradíme vám, pro jakou se rozhodnout. Přinášíme vám seznam těch nejčastěji chovaných suchozemských želv.  

  • Testudo hermanni

Testudo hermanni – tak se jmenuje jedna z nejčastěji chovaných suchozemských želv. Jedná se asi o nejrozšířenější želvu u nás, kterou chová skutečně drtivá většina současných chovatelů želv. Želvy Testudo hermanni mají ještě několik poddruhů, mnohé jsou krásně zbarvené, jiné jsou nositelkami tmavých odstínů. Obecně lze říct, že tento druh želvy dorůstá do zhruba třiceti centimetrů. 

  • Testudo graeca

Znáte želvu nazvanou Testudo graeca? Také se jedná o jednu z nejčastěji chovaných želv, která se ve volné přírodě vyskytuje zejména v Rumunsku, v Turecku a také v Iráku či v Libyi. Tento druh želvy má asi devět poddruhů. Dorůstá taktéž do třiceti centimetrů, ve volné přírodě se želva vyskytuje nejčastěji v blízkosti lesů či na lesních pasekách.  

  • Geochelone elegans 

Nádherná suchozemská želva Geochelone elegans je další želvou v pořadí, která je často chovaná v České republice. Samice mohou dorůst až do pětadvaceti centimetrů, samci dorůstají pouze do dvaceti centimetrů.  

Název této želvy se odvíjí od krásné kresby na krunýři, která se nápadně podobá hvězdě.

About Author

Leave A Reply