S jakými pejsky nebudete kýchat, protože nevyvolají alergii?

0

Každý rok se alergici musí potýkat s mnohými nepříjemnosti. K těm nepříjemnostem patří nadměrné kýchání nebo slzení, a to především z řepky, která během jara rozkvétá všude na světě. Mnozí lidé se však alergiemi trápí po celý rok, protože jsou alergičtí například na psy, kočky nebo obecně chlupy, které se usazují zpravidla během línání doslova všude. Mnozí alergici by tak chtěli mít čtyřnohého psího přítele, bohužel jim to alergie nedovoluje. Nebo jen nezkusili hledat alternativy. Pokud by věční alergici alternativy hledali, dozvěděli by se, že některá psí plemena alergii nevyvolávají.  

Existuje hned několik plemen, která nevyvolávají alergii. Člověk by řekl, že to jsou jistě takoví psi, kteří jsou doslova nazí, ale opak je pravdou. Kupodivu nevzbuzují alergii ti pejsci, kteří se pyšní dlouhou srstí a jejichž srst neulpívá na nábytku. 

Jaká plemena to konkrétně jsou?  

Pudl málo líná 

Pudl je známý svou kudrnatou srstí, která je pro něj skutečně typická. V současné době je pudl poměrně vážený psík, kterého si do své domácnosti nevezme každý. Kdo by si ho však pořídit měl, je ten, kdo je bohužel alergikem. I když má pudl chlupů na rozdávání, nepatří mezi alergii vyvolávající psy. Minimálně totiž líná, tudíž se minimálně jeho chlupy drží na nábytku v domě.  

Maltézský psík s nepřilnavou srstí 

Maltézský psík je velice oblíbený. Je oblíbený zejména díky své velikosti, co je na něm problematické, tak je jeho srst. Pyšní se sice krásnou, bílou srstí, bohužel je nutné se o jeho srst starat, protože se lehce ušpiní a bohužel rychle roste. Mnozí lidé se bojí, že jeho chlupy budou padat všude a že se jeho chlupy budou všude usazovat, ale opak je pravdou. Jeho srst je nepřilnavá.  

Čínský chocholatý pes se bez kartáčování neobejde 

Čínský chocholatý pejsek je známý svou dlouhou srstí. Ta je sice nepřilnavá, ale péče o ni je velice náročná. Čínský chocholatý pejsek se neobjede bez každodenního kartáčování. 

About Author

Leave A Reply