S jakými zdravotními problémy se kočky nejčastěji potýkají?

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Pokud ano, sáhněte po kočce. Kočka není tak časově náročná jako pejsek, nemusíte ji chodit venčit, nemusíte ji učit žádné povely. Jedná se o domácího mazlíčka, který je navíc poměrně samostatný a soběstačný, nevyžaduje ani tolik pozornosti jako pes. O kočkách se říká, že neumí být věrné, jenže i kočky mohou ke svému majiteli chovat pouto, které je tak silné, že ho nechtějí zničit. To však nic nemění na tom, že kočky jsou poměrně zrádná stvoření, která milují volnost, tudíž se majitelé koček často strachují o to, kde kočka je, jelikož se zrovna zatoulala. A stejně jako u psů, tak i u koček platí, že kočky také mohou sužovat nemoci.  

Pokud přemýšlíte nad koupí kočky, která by se tak stala nedílnou součástí vaší domácnosti, měli byste si o konkrétním druhu zjistit co nejvíce informací. Zjistěte si, čím je kočka specifická a jaké jsou nemoci, kterými nejčastěji trpí.  

To, které nemoci kočku nejčastěji sužují, jsme již zjistili. Nedávný průzkum pojišťoven sestavil žebříček nejčastějších nemocí, s kterými kočka může bojovat.  

Jaké jsou nejčastější zdravotní problémy koček? 

Mezi nejčastější zdravotní problémy koček se jednoznačně řadí infekce močových cest. Kočka také může trpět žaludečními potížemi, které se nejčastěji projevují zvracením nebo naopak nechutí k jídlu. Kočkám mohou selhávat ledviny, ale mohou také trpět kožními alergiemi, které jsou často viditelné, proto kočku opravdu pozorujte a všímejte si jí.  

Mezi nejčastější kočičí nemocí patří bohužel i cukrovka. Kočky také často trpí infekcí horních cest dýchacích, což je slyšitelné. Ušní infekce jsou další v pořadí, kontrolujte tedy kočce pravidelně uši, ať nemoc podchytíte včas a ať se nemoc začne včas léčit.  

Průjem nebo hypertyreóza je opět další v pořadí.  

Když se musí na veterinární pohotovost 

To vše jsou však zdravotní problémy, s nimiž se předem ohlásíte u svého veterináře. Jsou však také případy, kdy se musí na veterinární pohotovost, a to konkrétně v případě, že se kočka srazila s autem, došlo k pokousání, k otravě nebo kdy selhává srdce.

About Author

Leave A Reply