Jsou prarodiče již staří a potřebují společnost? Pořiďte jim pejska

0

Prarodiče jsou většinou velice osamělí lidé, kteří touží po společnosti. Dopřejte jim takovou společnost. To však neznamená, že byste s nimi museli být neustále. Stačí, když jim pořídíte čtyřnohého psího přítele, s nímž bude legrace dost. Když pořídíte svým už starým rodičům či prarodičům pejska, ukážete tak dětem, co mají v budoucnu dělat, až se vy budete cítit sami a až budete toužit po neustálé společnosti. Pokud patříte k lidem, kteří pejska pro své prarodiče nebo rodiče hledají, přinášíme vám pár tipů, které jistě oceníte.  

Ne všechna plemena se hodí pro staré lidi. Některá plemena jsou agresivní, jiná jsou naopak velice aktivní. Některá plemena si vyžadují dlouhé procházky a takřka neustálý výcvik, jiná se hodí spíše do města. Podívejme se tedy na plemena, která jsou jako stvořená pro prarodiče.  

Irský teriér jako zkoumavé plemeno 

I když irský teriér na první pohled vypadá jako velice aktivní pejsek, je jen zvídavý, tudíž je velice aktivní. Jenže je zároveň klidný společník, svou náladu a hravost dokáže přizpůsobit dle toho, jaký je jeho majitel. Pokud jeho majitel není zrovna aktivní, rád s ním jeho lenost bude sdílet, pokud mu však dopřeje alespoň krátké procházky v přírodě.  

Skotský teriér pro domácí pohodlí 

Skotský teriér je dalším ideálním plemenem pro staré lidi. Miluje domácí pohodlí, proto nevyhledává a netouží po dlouhých procházkách v přírodě. Stačí mu proběhnout se na dvorku a opět zapadnout do svého domácího pohodlí, které stejně nadevšechno miluje.  

Dandie diamond teriér 

Pokud milujete světlá psí plemena, zamilujete si zejména dandie diamond teriéra, který je ideální společník do klidné domácnosti. I když se mnozí lidé domnívají, že je to aktivní plemeno, není tak aktivní, jak se na první pohled zdá.  

About Author

Leave A Reply