Když se u koček objeví plísňová onemocnění

0

Kočky jsou nedílnou součástí rodinných domácností. V současné době jsou dokonce oblíbenější než pejsci, a to hlavně proto, že s kočkami se nemusí chodit na procházky, nemusí se venčit ani je cvičit. Jedná se tedy o méně náročného mazlíčka, který miluje to, když si může žít svým vlastním životem. V současné době jsou kočky napadány mnohými závažnými onemocněními. Nejčastěji se vyskytují kožní onemocnění, která mohou mít mnohé příčiny. V poslední době se setkáte hlavně s dermatofytozou, což je kožní mykóza, která je způsobená plísněmi.  

Plísňová onemocnění jsou v tomto případě velice nebezpečná, jelikož se jedná o mezidruhová onemocnění, která se mohou přenést nejen na majitele koček, ale také na jiné domácí mazlíčky, kteří také žijí ve společné domácnosti.  

Jaké jsou příznaky plísňových onemocnění? 

Co se týče příznaků plísňových onemocnění, buďte velice všímaví. Může se vyskytnout šupinatá kůže, také se mohou vyskytnout kruhovité léze a samozřejmě je zde riziko úplné ztráty srsti. Na mnohých místech se také objevují zcela lysá místa, na nichž srst zkrátka opětovaně neroste.  

Kde se plíseň nejčastěji vyskytuje? 

Kde se plíseň nejčastěji vyskytuje? Nejčastěji se s plísní setkáme na hrudi, zádech, také na hlavně a předních nohách. Je však velice zajímavé, že plísně kočky vůbec nesvědí. Je tedy opravdu obtížné si příznaků všimnout, zejména je pak těžké ji diagnostikovat.  

Jak se diagnostikuje plísňové onemocnění? 

Co se týče samotné diagnostiky plísňového onemocnění, dermatofytozu objevuje vzorek, jenž je odebrán na speciální živnou půdu, následně se posílá do laboratoří, v nichž se využívají UV lampy.  

Jak se plísňová onemocnění léčí? 

Při léčbě se využívají speciální šampony, dále se také podávají orální léky. Součástí léčby je také vyčištění veškerého nábytku v domě, vyčistit se také musí i vnější prostředí, v němž se kočka pohybuje.

About Author

Leave A Reply