Co kočce hrozí v zimě?

0

O kočkách se ví mnoho věcí. Například se jedná o domácí mazlíčky, kteří vám nikdy nezasvětí celé své srdce – jsou to zkrátka mazlíčci, kteří mají rádi svobodu, na druhou stranu se rádi mají kam vracet.  Dnes se také ví, že kočky jsou teplomilná stvoření, tudíž aktuální zima pro ně není nic dobrého. Zimu nemají rády, i když ji tedy musí přetrpět. Zejména venkovní kočky to rozhodně nemají jednoduché, ale musí se s tím poprat. Každý majitel kočky by měl ale vědět, co kočce během zimy hrozí.  

Jak jsme zmínili, kočky jsou teplomilní tvorové, kteří zimu nemají zrovna v lásce. V případě, že máte doma taktéž kočičího mazlíčka, měli byste vědět, co kočce během zimy hrozí, abyste se tomu případně vyvarovali.  

Pozor na omrzliny 

Stejně jako lidem hrozí v zimě omrzliny, kočky nejsou jiné. I jim ostatně hrozí omrzliny, které postihují zhruba stejná místa jako člověka, tedy nejčastěji se nachází na uších. Mohou však postihnout i ocas nebo případně končetiny. Pokud je tedy venku zima, až vám takzvaně mrzne sopel u nosu, měli byste kočku raději brát domů, díky čemuž omrzlinám předejdete.  

Dodejte kočce dostatek tekutin 

Stejně jako lidé v zimě málo pijí, kočky se i v tomto lidem podobají. I kočka v zimě může přijít k dehydrataci, přírodní zdroje jsou totiž pro ni zamrzlé, musí se tedy o dostatek tekutin postarat majitel.  

I když žijí mnozí majitelé v domnění, že kočky nemusí mít mističku s vodou, vždyť v zimě se napijí sněhu, není to tak. I kočky potřebují mít vlastní mističku, kde budou mít vodu. Sníh jim může způsobit nepříjemné žaludeční potíže, s nimiž byste během zimy museli zamířit k nepříliš levnému veterináři.  

Ať se kočky nepohybují kolem automobilu 

Kočky by se v žádném případě neměly pohybovat kolem automobilu a kolem nemrznoucích směsí. Právě nemrznoucí směsi jsou totiž pro ně smrtelné. Jsou pro ně velkým lákadlem, jelikož mají sladkou chuť, ale pokud ji kočka pozře, může přijít otrava a smrt.

About Author

Leave A Reply