Kočičí kavárny jsou u nás stále častější

0

Příjemná rodinná atmosféra, pohoda, klid a léčebné účinky felinoterapie, tak by se daly shrnout pozitiva návštěvy kočičí kavárny. Ty stále častěji vznikají ve všech koutech naší republiky a stávají se stále oblíbenějšími místy návštěv a příjemného posezení u šálku kávy. Považujete spojení kočky a kávy za neobvyklé? Pak byste neměli váhat, ale rovnou některou z kočičích kaváren navštívit.

Výhody kočičích kaváren

Neuvěřitelně klidná atmosféra, přátelské a útulné prostředí, balzám na nervy, domácí atmosféra, radost pro děti i dospělé, milá obsluha, netradiční zážitek, zastavení v každodenním shonu, tak to jsou nejčastější výrazy, které uslyšíte z úst hostů kočičích kaváren. Popíjet lahodnou kávičku, k tomu si dát zákusek, probrat nedávné události s kamarádkou a mít na klíně vrnící kočku, to může být opravdu velmi relaxační záležitost. Zvláště v době plné spěchu a nervozity se může stát návštěva kočičí kavárny velmi vítaným prostředkem k uklidnění.

Nápad přišel z Japonska

První kočičí kavárnu vymysleli a založili v Tokiu. Zatímco u nás si často majitelé kočičích kaváren plní svůj sen, mít kočku a ne jednu, v Japonsku se vytvářely nejprve jen společné prostory, kde lidé chtěli ve společnosti koček zapomenout na denní shon a užít si trochu klidu.

Některá koťata nejsou vůbec ostýchavá

Některá koťata nejsou vůbec ostýchavá

Pravidla kočičích kaváren jsou jasně dána

Někde se s pravidly pro chování v kočičí kavárně seznámíte hned u dveří. Jinde pravidla leží na stolku společně s nabídkou káv a zákusků. V kočičích kavárnách určují pravidla obvykle právě chlupaté terapeutky. Rozhodně není vhodné je krmit lidským jídlem, čímž se jim ubližuje. Děti musí, stejně tak jako dospělí, respektovat to, že spící kočka nechce být rušena. A že nevíte, jak na sebe pozornost kočky v kočičí kavárně přilákat? Není nic jednoduššího než zašustit papírkem nebo sáčkem a kočičí pozornost je už upnuta jen na vás.

Co je to umisťovací kočičí kavárna

Umisťovací kočičí kavárna, to není jen příjemné místo pro popíjení kafíčka a hlazení kočičího kožíšku, ale zároveň místo, kde si můžete vybrat svého nového kočičího mazlíčka. Můžete tam zkrátka a dobře kočku adoptovat. Díky možnosti poznat v klidu a v dostatečném čase kočku, kterou byste chtěli adoptovat, je tato forma adopce velmi úspěšná.

Veterinární kontrola koček je nutností

Někteří majitelé kočičích kaváren přepravují své kočičky pravidelně na veterinární kontroly. Kočky musí být nejen zcela zdravé, ale také pravidelně očkované, odčervené, ale i vykastrované. Jiné kočičí kavárny mají naopak dohodu s veterinárním lékařem, že on jezdí na kontrolu koček k nim.

Kočičí kavárny jsou hitem

Kočičí kavárny jsou hitem

Kde všude už kočičí kavárny vznikly

Pochopitelně spousta kočičích kaváren byla zbudována nejen v Japonsku, ale i v Londýně, Washingtonu, Vídni, ale již i po celé naší republice. Vyberte si některou z nich a jen tak pro zajímavost ji zkuste navštívit. Třeba si právě odtamtud odnesete domů svého prvního kočičího mazlíčka.
Brno: http://www.envi-cafe.cz/, http://kocicipelisek.cz/, http://kavarnanastrome.cz/
Ostrava: http://caukymnaukycafe.cz, http://mnaucaffe.cz/
Olomouc: http://coffeecat.cz/,
Pardubice: http://kockyvpohode.cz/
Opava: http://www.9zivotu.cz/
Praha: http://www.socialpoint.cz, http://www.kavarnakocici.cz/, http://kockafe.cz.

About Author

Leave A Reply