Krab upíří je výjimečnost sama. Jak se o něj starat?

0

Přemýšlíte nad tím, jakého tvora koupíte do akvária? Dlouho nad tím neváhejte a nedumejte, krab upíří je skvělý favorit. V dnešní době lidé touží po netradičním domácím mazlíčkovi. Kočky a psi jsou sice skvělí společníci, ovšem mnozí lidé se nad těmito mazlíčky už nepozastaví. Jestliže chcete své okolí překvapit, zkuste to s hady, pavouky nebo právě s kraby. Krab sice není nejlevnější záležitost, koupíte ho zhruba do pěti set korun, je to však sladkovodní jedinec, kterého doma v akváriu rozhodně jen tak někdo nemá.  

Krab upíří je jedinečný druh výrazně se odlišující od jiných krabů. Krab upíří je zajímavý v tom, že ho můžete pokaždé koupit v jiném barevném provedení. Krab je známý tvor, který žije nejen vodu, ale také souš, proto mu to dopřejte.  

Jak by mělo vypadat krabí akvárium? 

Pokud se rozhodnete pro chov kraba, doporučujeme chovat zmiňovaného kraba upířího. O nich je známé to, že dýchají kyslík, ale nemají rádi sluníčko, před nímž se obvykle schovávají do jeskyněk a jiných úkrytů. Jelikož milují jak souš, tak vodu, akvárium by je nemělo postrádat. Pevná část akvária by měla být neustále vlhká, milují totiž, když se mohou zahrabat. Možná se ptáte, jaký by měl být poměr vody a souše? Poměr by měl být zcela stejný.  

Suchá část by měla mít dostatek míst vhodných na šplh. Voda by měla být neustále v čistém stavu, jelikož špinavá voda může krabovi přinést plísně.  

Jak kraba upířího krmit? 

Krab upíří je všežravec. Ideální potrava jsou listy nebo gamarusy, také se může krmit tabletovými krmivy. Milují všechny živé menší živočichy, také měkkýše, ryby nebo patentky. Vhodní jsou také cvrčci.  

Chovat jedince nebo skupinku? 

Otázkou také je, kolik jedinců chovat. V nejlepším případě si pořiďte pouze jednoho kraba, jelikož ve větším množství mají tendenci se prát, což vede ke ztrátě končetin. Ideální je tedy jedinec, maximálně pár, počítejte však s tím, že čím víc krabů budete chovat, tím víc rostlin budete muset kupovat. Krabi je totiž okusují a konzumují.

About Author

Leave A Reply