Lezoun indický jako vytrvalá ryba, jejíž chov je poměrně obtížný

0

Přemýšlíte nad tím, že začnete chovat akvarijní rybičky? Je to krásný koníček, který není nijak náročný, tedy pokud budete investovat do klasických, tradičních akvarijních rybek. Pokud se rozhodnete pro krapet netradiční akvarijní rybičky, budete jim muset věnovat trochu více péče. Například pokud budete investovat do lezouna indického, při jeho chovu se krapet zapotíte.  

I když si mnozí lidé myslí, že náročné akvarijní rybičky jsou drahé, opak je pravdou. Například takový lezoun indický nestojí mnoho, koupíte ho do stokoruny. Je to poměrně velká ryba dosahující až pětadvaceti centimetrů. Ideální teplota vody, v níž žije, by neměla přesáhnout třiceti stupňů Celsia.  

Pokud byste na lezouna indického chtěli narazit ve volných vodách, doporučujeme zamířit logicky do Indie. Právě zde se volně vyskytuje, stejně tak se vyskytuje i v Číně nebo ve vodách okolních států. Je to poměrně vytrvalá rybka, která se může dožít až deseti let. Ideální je chov jednoho kusu nebo maximálně páru.  

Co se týče vodní nádrže, potřebuje poměrně velkou nádrž, která by měla mít minimálně 250 litrů.  

Jak se o lezouna indického starat 

Lezoun indický je všežravec. Zavděčíte se u něj jak živou, tak mraženou potravou. Má rád také vločkové krmivo. Co je u něj problematické, je zjištění jeho pohlaví. Není ho však těžké rozmnožit. Může naklást až pět tisíc jiker.  

Jak se s ostatními rybkami snáší? 

Lezoun indický nemá moc rád společnost. Ideální jsou pro něj větší společníci, jako jsou třeba cichlidy. Jedná se o poměrně agresivní a plachý druh, zároveň o vytrvalou rybku.  

Doporučujeme nádrž zakrýt, jelikož tato rybka se vyžívá ve skákání. I kdyby se z akvária dostala ven, na suchu dokáže přežít i několik dlouhých dní.  

Zajímavostí je, že tato ryba se odchytává, a to velmi, velmi často.

About Author

Leave A Reply