Jste majiteli přírodního akvária? Poradíme, jak na jeho údržbu

0

Každý člověk potřebuje ve svém životě nějaký koníček. Někdo hraje šachy, někdo sportuje, jiný chová akvarijní rybičky. Najdou se však i takoví, kteří se starají o své přírodní akvárium. Přírodní akvárium je v současné době velký hit, který si nachází stále více nadšenců. I když zní skvěle věta, která říká, že si založíme vodní akvárium, není to zdaleka tak snadné, jak se na první pohled zdá. Nejdůležitější je údržba, jinak může přírodní akvárium rychle skončit jako rychle začalo.  

Co je nejdůležitější při údržbě přírodního akvária? 

Nejdůležitější při údržbě vodního akvária je zejména výměna vody. To je nejdůležitější proces i u klasických akvárií. Díky výměně vody se předchází vzniku bakterií, řas a jiných nečistot, které mohou akvárium okupovat.  

I v přírodním akváriu se voda neustále cirkuluje mezi filtrem a akváriem. I když filtr funguje na sto deset procent a efektivně odstraňuje nečistoty, které ve vodě plavou, je třeba vodu pravidelně vyměňovat. Předejde se zakalení vody a zamezí se velkému množství čpavku, který je pro ryby škodlivý a nebezpečný.  

Pravidelné výměny vody jsou nezbytné zejména ze začátku, kdy se do filtrů nenastěhovaly bakterie.  

Jak vyměňovat vodu v přírodním akváriu 

Samozřejmě výměna vody v přírodním akváriu se krapet liší od výměny vody v běžném akváriu. Voda z přírodního akvária se odsává pomocí hadice, která má větší průměr. Je dobré umístit hadici do štěrku, jelikož právě ve štěrku je umístěn trus ryb a zbytky krmiva, které stojí za vznikem mnoha nemocí a nečistot.  

Zde však také platí, že se vyměňuje jen čtvrtina vody. Byť je to jen čtvrtina, tímto způsobem je možné efektivně a rychle odstranit řasu, která se v případě rozmnožení velice těžko odstraňuje. Pokud se i přes pravidelnou výměnu vody bojíte, že akvárium napadnou řasy, pořiďte si do akvária živočichy, kteří jsou požírači řas. Tím předejdete tomuto problému. 

About Author

Leave A Reply