Mohou psi vycházet s ptáky a hlodavci v jedné domácnosti?

0

Přemýšlíte nad tím, jak by asi vypadalo soužití více domácích mazlíčků pohromadě? Nemyslíme tím celou psí smečku, ale spíše různorodou sestavu, jakou mohou tvořit například pes, králík a andulka. Za jistých okolností je takové soužití možné. Vždy však musíte počítat s loveckým pudem svého psa.

Lovecký pud na prvním místě

Pokud váš pes vystřelí kdykoli uslyší zakokrhat kohouta nebo zbystří, proletí-li v jeho zorném úhlu nějaký pták, může zatoužit vyzkoušet si svůj lovecký pud klidně i na domácím ptactvu nebo vašem oblíbeném králíkovi. Rozhodně za tímto chováním nehledejte nedostatek výživné stravy. Vždy se snažte psa ihned od takového chování odradit.

Situaci nikdy nepodceňujte

I když se váš pes staví k malým domácím zvířátkům bez zájmu. Nikdy situaci nepodceňujte a nenechávejte je společně bez dohledu. Právě společnost hlodavců, ptáků a často i koček ve vašem psovi vzbuzuje lovecké pudy. Ptákům i hlodavcům se bude nejlépe dařit za dvířky jejich klecí a nikoli ve společném výběhu se psem.

Jak pes dává najevo známky loveckého pudu

Známky loveckého pudu se naučíte rozeznávat rychle. Patří k nim hlavně upřený pohled psa na objekt zájmu. Pes se plně soustředí na pozorování hlodavce, nebo ptáka a nespustí z něj oči. Navíc ještě sklopí uši dozadu a zavře tlamu. Své prozrazuje i náklon těla. Pes je svou vahou na předních nohách. Hlava jako by jej měla každou chvíli převážit dopředu.

Existují i výjimky

Někteří psi dokážou svůj lovecký pud potlačit. Máte-li doma takového psa, dokáže se s domácími hlodavci, ptáky a obvykle i kočkami přátelit. Láká-li vás vlastnit různé druhy domácích mazlíčků od drobných opeřenců přes zubaté hlodavce až po psy, vždy ve zvýšené míře dbejte na to, aby ti menší z mazlíčků byli vždy před vaším psem v bezpečí.

Foto: Shutterstock.com

About Author

Leave A Reply