Největším kočičím trapičem jsou roztoči v uších. Víte, jak je poznáte?

0

I kočky se mohou trápit, i kočky může napadnou virus nebo bakterie, které razantně zacvičí s jejich zdravím a imunitou. V současné době se kočky trápí zejména kožními onemocněními, které může způsobit mnoho virů, parazitů a jiných věcí. Nejčastějším důvodem vzniku kožních onemocnění jsou blechy, které kousnou a poté se schovají do mnohých prvků okolního prostředí, jako jsou koberce nebo kožešinky. Dalším důvodem kožních onemocnění jsou také roztoči, kteří se často usídlí v kočičích uších.  

Roztoči v uších můžeme znát také pod názvem “otodecees cynotis”. Jedná se o kočičí trapiče, z nichž se kočkám ježí chlupy. Nejčastěji napadají mladé kočky, ale samozřejmě to neznamená, že jsou starší kočky chráněny.  

Jak se roztoči v uších projevují? 

Příznaků této nepříjemnosti je mnoho. U každé kočky se symptomy mohou výrazně lišit. Některé kočky se jen škrábou, jelikož je to svědí, jiné mohou mít výrazně podrážděné uši, další mohou třepat hlavou tak často a tak silně, až jim praskne dobrá cévka v ušním boltci. Častým symptomem je také zánět zevního zvukovodu.  

Zavítejte co nejdříve k veterináři 

Ať už se projeví jakýkoli symptom, zavítejte co nejdříve k veterináři. Ten sebere kočce z uší maz, který vyšetří pod mikroskopem. Takto se případně diagnostikují roztoči v uších. I když roztoči napadají zejména uši, může se stát, že z nich začnou vypadávat chlupy na zádech kočky. Podobně jsou na tom i psi, kterým se také v případě roztočů v uších často objeví na srsti lysé místo.  

Nemoc není těžká a zdlouhavá, do uší se kapou kapky. Pozor si však dejte na styk s dalšími zvířaty. Přece jen se jedná o extrémně nakažlivé onemocnění, které se mezi s sebou přenáší nejen kočky, ale také psi.  

Podobných onemocnění se v současné době registruje mnoho. Kožní problémy mohou vzniknout i díky plísním nebo případně díky zmiňovaným blechám, na které mnozí mazlíčci mají alergii.

About Author

Leave A Reply