Co pejska ohrožuje během zimy?

0

Zima není pro pejska nic příjemného. Sice existují psí plemena, která zimu milují a která jsou pro zimu jako stvořená, ale těchto psích plemen není mnoho. Většina pejsků trpí, když napadne první sníh a když se teploty sníží k nule. Psi jsou teplomilní tvorové, jimž můžou během zimy popraskat pacičky, navíc jim není příjemná ani vlhká, mokrá srst. Pokud máte takového psího mazlíčka doma, měli byste vědět, co pejska během zimy ohrožuje.  

Jak jsme zmínili, zima není pro psy nic dobrého a oblíbeného. Pejsci trpí, když napadne první sněhová pokrývka, stejně tak trpí během silvestrovské noci, kdy jsou petardy na denním pořádku. Ale petardy nejsou ani zdaleka to jediné, co pejsky během zimy ohrožuje. Takových věcí je mnohem více, bohužel.  

Pozor na sůl 

I v zimě se chodí s pejsky na procházky, ale v zimě jsou procházky mnohem nebezpečnější než kdy jindy. Sůl, kterou jsou posypané silnice a chodníky, dává psím tlapkám pořádně zabrat. Tlapky jsou velmi jemné, sůl se do kůže dostává a pejska dráždí. Ideální je tedy pejska venčit mimo silnice a chodníky, ideálně v přírodě někde za městem.  

Všem majitelům psů doporučujeme tlapky pejska dopředu ošetřit vazelínou nebo případně voskovým krémem. Vyhnete se tak popraskání či jinému poškození tlapek.  

I omrzliny mohou pejska sužovat 

Stejně jako kočky či lidé, i psi mohou trpět omrzlinami. Sice se nejedná o častý jev, ale vyskytují se. Nejčastěji omrzlinami trpí ocas, šourek nebo případně i uši, které otečou a jsou velmi bolestivé. Postižené místo je nutné případně zahřívat, dokud omrzliny nepoleví. To však platí jen u lehčích omrzlin, na které pomáhá třeba diviznový olej nebo heřmánek, s těžšími omrzlinami se musí zavítat k veterináři. Návštěvu veterináře neodkládejte, ať se v postiženém místě nevytvoří infekce.

About Author

Leave A Reply