Pes je nejlepší přítel člověka, citáty o psech

2

Když se řekne pes, vybaví si každý chlupaté stvoření na čtyřech tlapách; většině se pak také na mysli zjeví myšlenka – nejlepší přítel člověka.

Tenhle tvor, musíme uznat, vypadá jako mále štěňátko velmi roztomile, a hlavně ta jejich kukadla! No člověk by jim splnil, co by jim na očích viděl. Jsou strašně hravá a člověka svojí energií, která je snad nekonečná, vždy rozveselí. Jenže štěňátko, to nejsou jen radosti, ale samozřejmě i starosti. Musí se venčit, krmit, pečovat o jeho zdraví, srst. Mnohdy také jejich hrátky končí tím, že jsme bez pantoflí, či jiných, pro nás užitečných věcí, které oni považují za své hračky.

Ovšem i pes, tak jako my, lidé, potřebuje nějaké to vzdělaní. U nich je však formou výcviku. Měli bychom psa naučit alespoň základní povely, kterými jsou zpravidla sedni!, lehni!, pac!, zůstaň! nebo aport!. Vždy, když nás náš mazel poslechne, je pochválen a ze začátku samozřejmě dostává i nějaký ten pamlsek.

A jak je to vlastně s tím – nejlepší přítel člověka? Spousta lidí psa opravdu považuje za svého nejlepšího přítele, protože spolu tráví hodně času a jsou si velmi blízcí. Ale nebývají to jen lidé, kteří žijí sami. Je pravda, že snad každý pes je rád, když se mu někdo věnuje. A když mu nikdo něco povídá, tak poslouchá a opravdovou výhodou je, že to nemůže nikomu říci.

Nesmím opomenout ani psy, kteří pomáhají sluchově, zrakově či jinak postiženým  lidem. Těmhle lidem dělá radost pejsek už jen svojí přítomností. Hlavně jim však pomáhá se zařadit bez problémů do běžného života a to je velmi důležité.

Bohužel jsou i lidé, kteří si svých mazlíčků neváží; týrají je, nebo dokonce nechávají hlady. Ale zaslouží si to snad tahle němá stvoření? Řekla bych, že ne!

Takže přátele, važme si svých mazlíčků, dobře se o ně starejme a mějme je rádi ať se neříká jen „jediný způsob, jak si za peníze koupit lásku, je koupit si psa

Známe citáty o psech

Pes, kterého jsi uzdravil, tě nikdy nepokouše. V tom je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.

Josh Billings

Můj teriér nemluví. Asi proto mu rozumím.

Gabriel Laub

Zahradníkův pes, i když sám o kaši ve své misce nestojí, vrčí na každého, kdo se k ní přiblíží.

Lope de Vega

Je celkem velice snadné psu porozumět a naučit se číst jeho myšlenky. Pes se neumí přetvařovat, neumí klamat, neumí lhát, protože neumí mluvit.

Alex Munthe

Člověk je bohem psa. Pes nezná nikoho jiného, nechápe nikoho jiného. Jeho celá psí duše se rozplývá v jeho bohu, všechny jeho síly jsou zasvěceny jeho službám.

John Steinbeck

Každý z nás je pro svého psa Napoleonem. Proto jsou psi tak oblíbení.

Aldous Huxley

Člověk je psí představa o tom, jak by měl vypadat Bůh.

Holbrook Jackson

Není na světě lepšího psychiatra, než je štěně olizující vám obličej.

Ben Williams

Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes.

Lord Byron

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.

Mark Twain

Historie je více naplněna příklady o věrnosti psů než o věrnosti přátel.

Guy de Maupassant

Můj kokr je můj nejupřímnější obdivovatel. Miluje mě, aniž četl mé knihy.

Rudyard Kipling

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.

Pierre Wolf

Pes má krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a lidské ctnosti bez lidských nectností.

Christopher Morley

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Christopher Morley

Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.

John Steinbeck

Pokud je nejlepším přítelem člověka jeho pes, tak se ten pes dostal do potíží.

Edward Abbey

Pes, který štěká na pána, nemusí být revolucionář. Třeba jen chce kost.

Gene Hill

Abychom získali správnou představu o své důležitosti, měl by každý mít psa, který ho bude zbožňovat, a kočku, která ho bude ignorovat.

Dr. Tom Cat

Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

2 komentáře

  1. Pingback: 7 nejdůležitějších věcí, které pro štěně musíte mít připravené! | infopes.cz

Leave A Reply