Pět agresivních psích plemen, které vyžadují pozornost

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte pejska? Každý majitel by měl mít na mysli, že ať si pořídí jakoukoli rasu, musí se o svého nového čtyřnohého přítele starat se vší grácií a úctou. Je nutné se starat nejen o jeho štěstí, ale taky se musíte starat o tlapky, kůži, srst, zoubky a jiné části jeho těla, která jsou náchylná k nemocem stejně jako lidské. Před samotnou koupí psa si nejspíše budete vybírat, pro jakou rasu se rozhodnete. Přece jenom plemen psů je mnoho, vybrat si jedno je poměrně těžké. Mezi náročná psí plemena patří kupodivu ta, která se řadí k těm nejagresivnějším. Právě agresivní plemena si vyžadují co nejvíce pozornosti.  

Agresivním psím plemenům se většina lidí vyhýbá. Je to především proto, že se takových plemen bojí. Jenže takových plemen se nikdo nemusí bát, vždy záleží na tom, jak si majitel svého pejska vychová, kolik pozornosti mu bude věnovat a jak se pejsek bude cítit milovaný. Agresivní plemeno je takové, které se v případě špatného zacházení nebo v případě nebezpečí jenom brání. 

Podívejme se tedy na pět agresivních psích plemen, které vyžadují a také potřebují velkou míru pozornosti.  

1) Rotvajler  

O tomto psovi nemusíme nic víc říkat. Každý ho zná, je to poměrně oblíbené plemeno, kterému se však musí věnovat patřičná pozornost. Dokáže být až moc ochranitelský a vyžaduje vidět ve svém pánovi respekt. Musí vědět, kdo je v době autorita.  

2) Německý ovčák 

I německý ovčák se řadí k těm nejagresivnějším plemenům. Pokud mu dáte potřebný výcvik, který se nesmí podcenit, vyroste z něj mírumilovný pes, který však dům ochrání na jedničku.  

3) Jezevčík 

I když je malý, dokáže být velice agresivní. Většinou je to pes dělající společnost starším, mrzutým pánům, kteří potřebují přítele, nikoliv mazlícího kamaráda.  

4) Dobrman 

Dobrman také patří mezi psy, kteří vyžadují pevnou ruku. Musí vědět, kdo je v domě pánem, jinak si to bude myslet o sobě.  

5) Čivava 

Asi nikdo by si netipl, že tím nejagresivnějším plemenem je čivava. Čivava je jedním z nejmenších pejsků, na druhou stranu se do protivníka zakousne a už ho nepustí. S čivavami není dobré si zahrávat.  

About Author

Leave A Reply