Plánujete dovolenou se psem? Poradíme vám, kam v tuzemsku zajet!

0

Jestliže jste dosud nevybrali, kam se o letošní dovolené vydáte, měli byste si pospíšit, pokud ji chcete uskutečnit ještě v létě. Pochopitelně i podzimní dovolená může být krásná a zajímavá, ale většina z nás pejskařů si ji stejně nejvíce užije v létě. Nemusíte se vydat do hotelu, ale můžete zvolit dovolenou v penzionu nebo na chatě. O ubytování v soukromí v poslední desítce let není nouze a naštěstí ani o takové, kde vás rádi přivítají nejen s vašimi neposednými dětmi, ale i s vašimi většími či menšími čtyřnohými mazlíčky.
Ať už budete chtít vyrazit někam k vodě, do lesa, nebo do kopců a hor, poměrně širokou nabídku naleznete nejen na doporučení známých, ale pochopitelně také na internetu. Bylo by škoda nevyužít k odpočinku krásná místa, která vybízejí nejen k procházkám, ale i ke koupání a k houbaření mnohé lokality v naší zemi.

Jindřichohradecko a výlety s párou po trase tamní úzkokolejky

Ideálním místem aktivního odpočinku se pro vás může stát Jindřichohradecko se svou malebnou krajinou plnou větších či menších rybníků a rybníčků a zalesněných ploch vybízejících k dlouhým procházkám na zdravém vzduchu. Máte-li rádi toulky úžasnou krajinou zpestřené výlety, které vás posunou o pár kilometrů dál v prostoru i čase, pak byste si zcela jistě neměli nechat ujít nádherné zážitky při svezení úzkokolejkou. Takový výlet bude fantastickým zpestřením prázdnin pro vaše ratolesti a užít si společně čerstvého vzduchu můžete i se svými čtyřnohými mazlíčky. Trať do Nové Bystřice, která je dlouhá 33 km, od roku 1897 zpřístupňuje krajinu České Kanady, jak je nazývána část příhraničí Javořičské vrchoviny. V otevřeném voze vlaku taženého parní lokomotivou bude příjemně v letním horku i vašim psům. Při jízdě 40 km/hod se dá dobře pozorovat krásně zelené přítmí lesů, malebná nádražíčka i zrcadlící se plochy rybníků anebo mechem obrostlé bludné balvany. Z míst zastávek na trati vychází hustá síť turistických i cyklistických tras, které vzájemně propojují další zajímavá míst a v okolí.

Radost z pohybu na čerstvém vzduchu

Radost z pohybu na čerstvém vzduchu

Litovelským Pomoravím se psem pěšky i na kole

Přímo v srdci Moravy leží město Olomouc, nazývané perlou na zelené podušce. Touto poduškou jsou myšleny lužní lesy Litovelského Pomoraví, které uvnitř skrývají meandry řeky Moravy. A právě na jejich šesti ramenech se rozprostírá město Litovel mající přezdívku hanácké Benátky. Krásné prostředí rovinaté Hané možná okouzlí právě vás při letošní dovolené, kterou si můžete zpestřit výlety do blízkého okolí. Zkuste třeba výlet do ZOO na Svatém Kopečku blízko Olomouce, kam můžete vyrazit i se svým psem, pokud bude mít náhubek a vodítko. A kousek odtud jsou proslulé Loštice, které se vepsaly do historie svými nezapomenutelnými tvarůžky, pochoutkou, kterou můžete nabídnout i vašemu psovi.

Se psem na loď, třeba na Baťův kanál

Jste tak trochu dobrodruzi a ležení na břehu u rybníka vás nebere a houby sice sbíráte rádi, ale nikdo je pak nejí? Možná právě vy jste ideálními adepty na dovolenou na vodě na Baťově kanálu. Vyzkoušejte dosud nepoznané a vydejte se na loď, člun nebo hausbót nejen s rodinou či přáteli, ale také se svými psy. Na Baťově kanálu jsou vám k dispozici bezpečné laminátové lodě s přívěsným motorem a kapacitou až 5 dospělých osob. Není pro ně potřeba žádného speciálního průkazu, k jejich řízení postačí krátké proškolení a můžete se vydat na cesty po i proti proudu řeky Moravy.

Dovolená bez našich  mazlíčků, to není ono

Dovolená bez našich mazlíčků, to není ono

Kde lze vybírat online

Pokud jste dosud nevybrali žádnou dovolenou a jste omezeni místem pobytu, kde vás přijmou i se psem anebo naopak jste rádi, že se na dovolenou vydáte právě se svým čtyřnohým přítelem, pak máte možnost vybrat pobytové místo třeba právě podle toho, kde jsou k návštěvníkům s domácími mazlíčky vstřícní. Níže uvádíme několik odkazů, kde můžete hledat dosud neobsazená místa pro letošní letní dovolenou:
http://www.chatatour.cz/cz/vv23-k1-chaty-se-psem
http://www.dovolena-se-psem.cz/
http://katalogy.pampeliska.cz/dovolena-se-psem/cesko/
http://www.chaty-chalupy-dds.cz/fulltext/?search=se+psem
http://ubytovani.e-chalupy.cz/se-zviretem-psem/
http://www.ceske-svycarsko-ubytovani.eu/cs/ubytovani-se-psy-v-ceskem-svycarsku.html

Než se vydáte na cesty

Jelikož se období cestování s našimi domácími mazlíčky nezadržitelně blíží, chceme vám ještě nakonec doporučit přípravek, který vám cestování se psy usnadní a jim také cestu zpříjemní. Pokud jim nasadíte na cestování feromonový obojek Adaptil anebo použijete Adaptil sprej například na deku v autě, nebude už zážitek z cestování nepříjemný ani pro ty psy, kteří cestování autem nesnášejí. Adaptil je přípravek, který je koncipován tak, aby na bázi psího mateřského feromonu, který přirozeně vylučují všechny kojící feny, uklidnil nejen štěňata, ale i dospělé psy při jízdě autem a pomohl jim navodit pocit bezpečí. Díky němu váš pes pohodově zvládne i tak stresovou záležitost, jakou pro něj může být právě cestování.

About Author

Leave A Reply