Plísňové onemocnění zvané phialophora. Pozor na něj

0

Věděli jste, že i akvarijní rybičky může sužovat mnoho různých onemocnění? Jedním takovým onemocněním je třeba nemoc phialophora, což je onemocnění plísňové a pro rybičky velmi, velmi nebezpečné. Existuje však více takových onemocnění, my se ale nyní zaměřme právě na nemoc zvanou phialophora, která napadá stále více akvarijních rybiček.  

Pokud se plánujete dát do chovu akvarijních rybiček, měli byste si o tomto koníčku zjistit opravdu první, poslední. Akvarijní rybičky jsou živá stvoření, která ke svému životu potřebují pravidelnou péči a dostatek pozornosti. V případě, že se jim to nedopřává, mohou hynout nebo být ve stresu. Stejně tak je nutné, aby majitelé akvarijních rybiček je kontrolovali. Nemoci, které sužují akvarijní rybičky, mají často nepatrné příznaky, které člověk zaregistruje jen při velmi podrobné kontrole.  

Jaké jsou příznaky onemocnění phialophora? 

Zaměřme se na zmiňované plísňové onemocnění phialophora. Jedná se o onemocnění, které má velmi podobné příznaky jako infekční vodnatelnost. Taktéž se zježí chlupy. U tohoto onemocnění ale plísně napadají vnitřní orgány, nejvíce postihují střeva a případně také žaludek.  

Co je příčinou onemocnění? 

Typickou příčinou je zejména nedostatečná hygiena. Je nutné akvárium pravidelně čistit, stejně tak je nutné pravidelně vyměňovat vodu v akváriu, jinak jsou rybky nešťastné a nejsou spokojené. Další příčinou může být třeba nedostatečná kontrola naloveného krmiva z přírody. Nedostatečná kontrola může do akvária přinést celou řadu onemocnění, třeba také takzvanou pijavku.  

Lze rybky vyléčit? 

Bohužel pokud se dostane nemoc zvaná phialophora do akvária a napadne rybky, neexistuje pro ně lék.  

Je možné nemoci předcházet? 

Co je ale pozitivní, je to, že lze nemoci předcházet, a to zejména dostatečnou, nepodceňovanou hygienou, dále také pečlivou kontrolou dekoračních předmětů, které se přinesou zvenčí, stejně tak je důležitá pečlivá kontrola nalovené potravy.

About Author

Leave A Reply