Jak poznáte, že má pes oslabené končetiny?

0

Pejsek je živé stvoření, které neustále potřebuje pohyb. Samozřejmě každé plemeno je jiné, některé plemeno je aktivnější, jiné si vystačí s velikostí městského bytu. Ať už ale chováte jakékoli plemeno, musíte myslet na to, že pejsek minimálně párkrát za den potřebuje jít ven a musí se provětrat. Při volném pohybu navíc krásně uvidíte, jestli má váš mazlíček oslabené zadní končetiny nebo nikoli.  

I psi mohou trpět zdravotními problémy, i když si to mnozí lidé neuvědomují. Mnozí pejskové mají úrazy, díky nimž musí jít na operaci. Nejen v tomto případě by měli být jejich majitelé v pozoru, nejen za těchto okolností by je měli sledovat, aby případně odhalili to, že mají jejich psí přátelé oslabené končetiny.  

Pejsci mohou mít oslabené končetiny z mnoha různých důvodů. Pokud máte podezření, určitě co nejdříve zamiřte k veterináři, který odhalí příčinu špatné chůze. Abyste však rozeznali oslabené končetiny, přinášíme vám pár tipů, dle nichž to poznáte.  

Sledujte, jak si pes stoupá 

Oslabené zadní končetiny se projeví zejména na tom, jak si pes stoupá. Pokud dává jednu nohu více do strany nebo více dopředu, je něco špatně. Když pes dává při stoupání nohu do stran, zmírňuje tím napětí, které se v nohách hromadí a které je důvodem zkrácených svalů.  

Sledujte, jak pes chodí 

Samozřejmě se oslabené končetiny poznají dle toho, jak pes chodí. Jestliže pes kulhá, jestliže mu chůze trvá delší dobu než obvykle, opět je něco špatně a raději co nejdříve zamiřte k veterináři.  

Manipulujte s jeho packami 

Když pejska bolí packa, nechce, abyste mu ji zvedali nebo jakkoli s ní manipulovali. Při rozeznávání oslabených končetin vám tak toto může pomoct. Stačí, když budete zkoušet, jak moc je pejsek ochotný si nechat zvednout pravou nebo levou packu. Jestliže zaznamenáte výjimečnou neochotu nebo problém při zvedání packy, opět zamiřte co nejdříve k veterináři.

About Author

Leave A Reply