Přečkejte se psem zimu. Není to vůbec těžké

0

Nejen lidé, ale ani mnozí domácí mazlíčkové nemají zimu zrovna v lásce. V současné době, kdy venku vládne zima, nejsou nadšení zejména pejskové, jelikož jsou to teplomilná stvoření, která mají raději teplo. Bohužel mnozí lidé jsou toho názoru, že pejskům zima nevadí, vždyť na sobě mají srst, která je zahřeje za každé situace. Jenže to není tak úplně pravda. Srst je sice skvělá a psi se bez ní neobejdou, ale v zimě rozhodně není tak skvělá, jak se na první pohled zdá. Srst snadno navlhne, je mokrá, pejska studí a je mu nepříjemná. Naštěstí je několik způsobů, jak pejskovi můžete pomoct přečkat aktuální zimní období.  

Jak již tedy bylo zmíněno, zima není pro psy oblíbené roční období. Je to naopak roční období, které nemají zrovna v lásce. Pejskům můžete ale pomoct toto období přečkat, poradíme vám, jak na to.  

Pokud je pes přes zimu venku 

Ne všichni pouští pejsky k sobě do domácnosti. Někteří pejsci jsou typickým hlídačem, který sídlí právě venku, konkrétně ve svém kotci případně v boudě. Pokud je pes přes zimu, měli byste mu dopřát teplý kotec, případně teplou boudu – zateplenou boudu. Zateplené by měly být konkrétně tři strany v kotci, bouda by měla být speciálně vyrobená, aby na psa z žádné strany nefoukalo a aby byla také správně zateplená.  

Stejně tak každý den kontrolujte vodu. Voda by neměla být zamrzlá, pes jinak nemůže dodržovat pitný režim. Pejskové stejně jako lidé mají v zimě problém udržovat svůj pitný režim. Důvodem je to, že necítí potřebu pít, není jim takové horko. Mnozí majitelé pejsků se domnívají, že když vodu mít pejsci nebudou, mohou využít sněhu, jenže sníh jim způsobuje jen a pouze žaludeční potíže.  

Pokud je pes doma 

V případě, že svého čtyřnohého mazlíčka máte doma, měli byste mu dopřát postel, která pro něj bude synonymem tepla. Myslíme tím samozřejmě pelíšek, který bude třeba v podobě boudy, tudíž bude zateplený a nebude skrze něj foukat. I u psů, kteří jsou doma, platí, že do misky jim lijte teplou vodu, aby měli něco teplého do žaludku. A opět kontrolujte jeho pitný režim.

About Author

Leave A Reply