Rozeznáte v akváriu nemoc zvanou infekční vodnatelnost?

0

Než jste se rozhodli chovat akvarijní rybičky, museli jste se se vším seznámit. Museli jste se seznámit s tím, co budou rybičky potřebovat nebo jak se jednotlivé druhy budou chovat. Také jste si museli zjistit všechno o akvarijních nemocích. I když se to nezdá, opravdu existuje mnoho akvarijních nemocí, jež mohou rybičky sužovat. V současné době existuje opravdu mnoho, mnoho takových nemocí, z nichž chceme vypíchnout takzvanou infekční vodnatelnost, což je bakteriální onemocní, které je velmi nebezpečné.  

Jak již bylo zmíněno, existuje mnoho nemocí, které mohou rybičky pořádně potrápit. K nim se mimo jiné řadí i zmiňovaná infekční vodnatelnost, což je bakteriální onemocnění, které má celou řadu příznaků a příčin. Prozraďme si vše, co je nutné vědět o tomto druhu onemocnění.  

Jaké jsou příznaky nemoci? 

Příznaků infekční vodnatelnosti je mnoho. K hlavním příznakům patří třeba nafouklé bříško, dále také zježené šupiny nebo případně vypouklé oči. K dalším typickým příznakům patří třeba vybledlé části těla, dále také nadnášení na hladině díky zmiňovanému nafouklému bříšku.  

Odborníci doporučují si všímat každého detailu, jelikož ryby mohou díky tomuto onemocnění do pár dnů či týdnů umřít. Alarmem je během prodělávání nemoci to, že ryby nejí, jsou ve stresu.  

Co je příčinou infekční vodnatelnosti? 

K typickým příčinám se řadí zejména vysoké hodnoty dusitanů v akváriu. Pokud dusitany překročí jistou hranici, vzniká popisované onemocnění. Za infekční vodnatelnost ale také mohou viry nebo případně plísně a parazité.  

Jak se infekční vodnatelnost léčí? 

Prvním krokem je zjištění, jaká rybka to je vlastně nakažena. Tohoto jedince je nutné izolovat, pokud tedy nejsou nakaženy všechny rybky. Podává se penicilin do vody, také se podávají sulfonamidy. V případě, že se ukáže, že rybky nelze vyléčit, je nutné je nechat utratit a akvárium se musí celé vydezinfikovat.

About Author

Leave A Reply