Seznamte se s nemocí trichodina domerguei

0

I když si to málokterý chovatel akvarijních rybiček připouští, i akvarijní rybičky může sužovat celá řada nebezpečných onemocnění. Jedním takovým onemocněním je onemocnění trichodina domerguei, což je onemocnění druhu ichyonemoc. I když je to poměrně krkolomný název, je to nemoc pro rybičky velmi nebezpečná. Pokud tedy patříte k vášnivým chovatelům akvarijních rybiček, měli byste vědět, co je to za nemoc, jaké jsou příznaky, co je možnou příčinou a jak probíhá případná léčba.  

Ano, skutečně i akvarijní rybičky může sužovat nejedno nepříjemné onemocnění. Lidé opravdu nejsou jediní tvorové na zemi, které nemoci sužují. V případě rybiček jsou velmi nebezpečné plísňové nebo bakteriání nemoci, taktéž je nebezpečná zmiňovaná nemoc s krkolomným názvem trichodina domerguei.  

Jaké jsou příznaky nemoci? 

K příznakům nemoci patří otírání ryby o různé předměty v akváriu. Tímto otíráním se bohužel poměrně vysiluje a zeslabuje. Nemoc zvaná trichodina domerguei se nejčastěji přichycuje rybám na žábry, také se chytí na jejich kůži, kterou průběžně požírá.  

Jaké jsou příčiny nemoci? 

Co se týče příčin, opět platí, že jich může být několik. Nejčastějšími příčinami je vysoká hladina dusitanu nebo případně nevhodné složení vody v akváriu. Pokud jste tedy chovatel začátečník, na složení vody klaďte velký důraz.  

Lze onemocnění léčit? 

Je to vyléčitelné onemocnění, ovšem samotná léčba není procházka růžovým sadem. Obecně platí, že pomáhá například chininchloridová koupel, která přinese účinek už za šest hodin. Také je dobré provádět takzvanou trypaflavinovou koupel, která pomůže během dvou dnů. Mohou pomoct i koupele v chloridu draselném.  

Lze nemoci předcházet? 

Je možné onemocnění předcházet tak, že budete kontrolovat složení vody v akváriu. Je však nutné poznamenat, že tato nemoc žije v akváriu pouze několik hodin při optimální teplotě. Maximálně se může dožít několika dnů, ale poté automaticky umírá.  

About Author

Leave A Reply