Jak správně čistit psovi zuby aneb čistíte psovi zuby správně?

0

Když si koupíte pejska,  musíte se o něj starat. Přes to zkrátka vlak nejede. Se psem se musí chodit na procházky, musíte se mu neustále věnovat, je třeba ho venčit a také se starat o jeho srst, kůži a zuby. Pokud se budete o psa starat každý den, můžete tak předejít mnohým vážným zdravotním komplikacím, na které byste nepřišli, pokud byste ho denně nečesali nebo mu nečistili zuby. Konkrétně s čištěním zubů mají mnozí psí majitelé velké problémy. Důvod je ten, že nevědí, jak na to. S tím však pomůžeme.  

Mnozí majitelé psích čtyřnohých mazlíčků považují čištění zubů za adrenalinový zážitek. Pejsek se ne vždy nechá, odborníci doporučují začít s čištěním už v raném věku, i když to není potřeba. Pejsek si tak zvykne na přítomnost kartáčku a nebude se čištění zubů bát.  

Pokud budete pejskovi zuby čistit opravdu důkladně, zamezíte silnému zápachu z tlamy, také předejdete zánětu dásní a anulujete zubní plak. Díky čištění zubů tak často předejdete i mnohým infekcím, které právě pochází z neobjeveného zánětu, na který byste bohužel nepřišli, když byste psovi zuby nečistili.  

Čištění zubů psům je tedy činnost, která by se neměla podceňovat. Jenže jak to dělat? 

Jak psovi čistit zuby správně 

Ideální je, když se psovi čistí zuby dvakrát do týdne. Psi mají speciální kartáčky i pastu, což zakoupíte v běžných chovatelských potřebách. Když začínáte s čištěním zubů, pes nejdříve musí pastu ochutnat. Poté mu pomalu začněte čistit zuby speciálním psím kartáčkem. Musíte se však vyzbrojit odolností a pevnými nervy, často se jedná o zdlouhavou činnost. Jen díky čištění se však může předcházet zmiňovaným infekcím a zánětům.  

Chrup psa můžete chránit také jinak 

Před infekcemi a záněty je možné psí chrup chránit i jinak. Na trhu dnes najdete mnoho psích pochoutek, které odstraňují zápach z tlamy a udržují zuby ve zdravém stavu.

About Author

Leave A Reply