Jak správně pečovat o bezsrstá plemena psů

0

I když bezsrstá plemena psů nezanechávají v domácnostech chomáče chlupů, které je třeba neustále uklízet, je nutné dbát na zvýšenou péči o jejich pokožku. Ta je často citlivá a navíc produkuje maz stejně jako kůže dlouhosrstých psů. V létě je třeba ji natírat jemnými opalovacími oleji.

Oblíbená bezsrstá nebo velmi krátkosrstá plemena psů

K oblíbeným bezsrstým plemenům patří mexický naháč, čínský chocholatý pes, peruánský naháč a americký bezsrstý teriér. Dalším oblíbeným plemenem, které má krátkou srst bez podsady, je jezevčík.

krátkosrstý jezevčík má srst bez podsady

Jaké šampony zvolit a proč

Psy bez srsti, takzvané naháče je třeba koupat 1x týdně. Jejich kůže produkuje maz, a ten by neměl ucpávat póry v kůži. Pokud by tomu tak bylo, pes by byl cítit charakteristickým způsobem. Pro koupel je třeba vybrat hypoalergenní šampon nebo jemný dětský neparfémovaný šampon. Je to důležité, aby pes nedostal vyrážku.

Jak koupat naháče

Šampon nakapeme do vody a promícháme. Protože jsou bezsrstí psi velmi citliví, nekoupeme je ani pod horkou, ani pod studenou vodou. Vždy se předem přesvědčíme, že voda má příjemnou teplotu, než psa vložíme do vany. Umyjeme ho a opláchneme, vyndáme z vody a jemně vysušíme opatrným přikládáním ručníku. Nikdy mu nesmíme dřít při sušení kůži.

Jak je to po koupání

Kůže ještě nějakou dobu po koupání zadržuje vodu, je tedy nutné, aby naháč setrval doma po koupeli ještě v teple a suchu. Jinak by venku prochladl. Jakmile dokonale uschne, což je tak za hodinu, nebo 1,5 hodiny, můžeme ho vzít ven. Abychom těmto psům zajistili správnou termoregulaci, v chladném počasí jim dáváme psí vestu nebo kabátek a v horku v létě v bychom jim měli navléknout tenké bavlněné triko, které zabrání spálení kůže na slunci.

Jak v létě zabránit jejich spálení

Na naháče se dobré použít lehké, nebarvené a neparfemované oleje na opalování. Vhodnější je kápnout si olej na své ruce a vmasírovat ho do pokožky. Při postříkání kůže rozprašovačem bychom mohli některá místa opomenout nebo naopak na jiná nanést přílišné množství opalovacího ochranného oleje.

Foto: Pixabay.com

About Author

Leave A Reply