Strašilky jsou vhodné pro děti i alergiky. Jak se o ně starat?

0

Přemýšlíte nad tím, že si koupíte domácího mazlíčka, ale netoužíte po kočce nebo psovi, jelikož vám tato zvířata přijdou obyčejná? Zkuste to s méně tradičními zvířaty, jako jsou hadi nebo pavouci. Čím dál rychleji se zvyšuje počet chovatelů, kteří si nachází zálibu v netradičních druzích. Dokonce i lidé, kteří mají fobii z pavouků nebo případně z jiných podobných zvířat, si kupují právě tato zvířata, jelikož se na světlo světa dostala zajímavý studie, která říká, že fobie zmizí, když budete svému problému čelit.  

Nicméně pavouci nebo hadi nejsou jediní netradiční tvorové, které si pořizujeme do svých zatím prázdných terárií. Velice často si kupujeme také takzvané strašilky, které jsou sice na pohled skutečně strašidelné, ale člověk se jich opravdu nemusí bát.  

Strašilky jsou pro chovatele synonymem nenáročnosti. Může je chovat nejen každý dospělý člověk, který touží po něčem živém ve svém příbytku, ale také je mohou chovat i alergici.  

Seznamte se se strašilkami 

Strašilkám se také jinak říká také pakobylky. Je velmi zajímavé, že se dokážou svléct až pětkrát za život. Bohužel to často neuvidíte, jelikož ke svlékání dochází zpravidla v noci, protože právě v té době jsou nejvíce aktivní.  

K nejčastěji chovaným druhům patří například pakobylka indická. Patří také k nejrozšířenějším druhům, ve světě žije více jak čtyři tisíce jedinců tohoto druhu. Dnes je možné strašilky koupit v jakémkoli zverimexu, dokonce je lze objednat přes internetu.  

Vše o chovu strašilek 

Strašilky jsou stvoření, které můžete bezproblémově chovat i třeba na rostlině v květináči. Nejčastěji se pro strašilky pořizují terária, kde je pokojová teplota. Terária jsou vhodnější a bezpečnější než volný chov, strašilky totiž často postihne úraz. 

Terárium pro strašilky by mělo být dostatečně prostorné, mělo by být minimálně čtyřikrát větší než strašilka sama. Chovatelům doporučujeme odstraňovat zbytky potravy, aby nezačala plesnivět, a také se doporučuje udržovat vlhkost.

About Author

Leave A Reply