Tři a jeden poznatek o výživě koček

4

Kočka se stává čím dál častějším členem domácností. Důvod je ten, že kočky jsou snazší na údržbu a nejsou tak náročné. Pejskům se musí věnovat ohromné množství pozornosti, musíme je učit mnohým povelům, musíme je chodit venčit. Kočky jsou v tomto směru lepší, nevyžadují tak velkou míru pozornosti, stačí jim jen to, že mají kde bydlet. O kočkách se říká, že jsou nevěrné, ale to není pravda. I ony mohou pěstovat lásku k někomu, koho si váží. Co však pravdou je, je to, že kočky potřebují svobodu. Potřebují někdy utéct ze svého příbytku. Když se vám tedy kočka ztratí, nechte jí pár hodin volnosti. Ona se zase vrátí. Je však možné, že po cestě sní něco, co by sníst neměla.  

Mnozí lidé si dávají velký pozor na to, aby kočka neutekla. Může totiž venku opravdu něco sníst, co by sníst neměla. V současné době jsou navíc různí malí tvorové nakaženi chorobou, kterou nepochybně může dostat i vaše kočka. Díky tomu, že se budete snažit ji udržet doma, předejdete případným nemocem.  

Jenže doma jí musíte dát potřebnou a správnou výživu. Přinášíme proto tři a jeden poznatek o výživ koček, které jistě oceníte znát.  

 • Živiny jsou nutné

Vždy si ověřte, že dávka krmiva obsahuje všechny potřebné živiny, které kočka mít musí. Kompletní dávka krmiva podle odborníků obsahuje až čtyřicet různých živin, z nichž nejdůležitější jsou bílkoviny, cukry, dále také tuky a vitaminy.  

 • Posviťte si na bílkoviny

Bílkoviny jsou však samostatným poznatkem. Stejně jako lidé potřebují dostatek bílkovin, i kočky potřebují bílkoviny, které jim dodávejte. Jsou jim dodány z živočišné potravy a měly by tvořit dvacet až čtyřicet procent z celkové krmné dávky.  

 • Vybírejte krmivo dle stádia života

Kvalitní krmivo se musí vybírat dle toho, v jakém stádiu se zrovna kočka nachází. Jestliže je rostoucím kotětem, potřebuje jiné krmivo než stárnoucí či dospělá kočka. Jiné krmivo také dostává kočka v březí.  

 • Správné servírování je základ

U kočičího krmení dbejte na správné servírování. Kočka musí jíst doma v klidu, nesmí být ohrožována či obklopována jinými tvory žijícími v domácnosti. I nádobí, z něhož kočka jí, se podílí na bezproblémovém krmení.

About Author

4 komentáře

 1. Co nejvíce kupujete pro svoji kočku? myslím tím kupované krmení, co má vaše kočka ráda?

 2. František on

  Staráme se s přítelkyní o našeho kocoura s velkou láskou. Je to jako naše dítě, a když mu chceme udělat radost, tak dostane šťavnatou tuňákovou nebo kuřecí konzervu, kterou prostě miluje.

 3. František on

  Ano každý den dostává konzervu Brit Fish Dreams, jedna konzerva stojí do 30 korun, to záleží odkud to kupuji. Někdy se dá koupit větší balení, kde potom jedna konzerva vychází líp.

Leave A Reply