Tři psí plemena, která nejsou náročná na denní údržbu

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte svého nového mazlíčka v podobě pejska? Pokud ano, je načase začít vybírat z plemen. Přece jenom plemen psů je mnoho. Některá jsou agresivnější, jiná jsou inteligentnější, jiná jsou nenáročná na údržbu. Každý majitel čtyřnohého psího přítele musí počítat s tím, že svému domácímu mazlíčkovi musí věnovat hromadu pozornosti. Musí se mu starat o kůži, srst, tlapky, drápky, ouška i oči či zuby. To vše spadá do péče o psa a žádný majitel s tím nic neudělá. Existují však taková plemena, která jsou o něco méně náročná na údržbu než jiná. Pokud tedy víte, že na pejska nebudete mít tolik času, kolik nejspíše vyžaduje, pořiďte si jedno z níže uvedených plemen, které nebudete muset v době společně stráveného času koupat nebo o nějak jinak pečovat.  

Plemena, která jsou méně náročná na denní údržbu, jsou zkrátka jenom taková, která nevyžadují neustálou péči. Mnohá plemena si denně vyžadují kartáčování či stříhání nehtů, naštěstí u níže zmíněných plemen to není potřeba. Když s nimi budete trávit čas, dávejte jim spíše svou lásku, za kterou budou mnohem více vděční. 

1) Dalmatin

O dalmatinech se říká, že vyžadují obrovskou porci péče. Jenže je to opět další mylná domněnka, která se rozšířila mezi lidmi. Pravda je skutečně někde jinde. Dalmatini mají velice přátelskou povahu a potřebují jenom to, aby se jim jejich pán věnoval – a to ne tak, že je bude umývat či čistit jim zuby. Stačí jim láska, kterou jim dáte objetím či pohlazením.  

2) Trpasličí pinč 

K dalším plemenům, která nejsou náročná na údržbu, patří i trpasličí pinč. Jedná se o plemeno, které má energie na rozdávání, ale většinou si vystačí sám. Nemusíte ho tedy nikde honit, zkrátka ho nechte, ať se vyřádí sám. I když to není náročné plemeno na údržbu, je to poměrně tvrdohlavé plemeno, které si vystačí i samo bez společnosti.  

3) Ibizský chrt 

Chrti jsou nejrychlejší psi na světě, přesto nevyžadují žádnou speciální péči, která by se věnovala jejich končetinám. Zkrátka a dobře to jsou pejsci, kteří jsou takřka bezúdržboví.  

About Author

Leave A Reply