Udržte svého pejska zdravého. Poradíme, jak na to

0

I když si to málokterý majitel psích společník§ uvědomuje, i pejsci mohou trpět mnohými závažnými nemocemi, s nimiž se musí majitelé psů poprat. Nejen lidé, ale také psí domácí mazlíčci trpí mnohými zdravotními neduhy, s nimiž se ihned musí zamířit k veterináři, který jako jediný může pomoct. A stejně jako u lidí, tak i pejsky je možné proti případným neduhům ochránit. Poradíme vám, jak svého pejska zdravého udržíte.  

Samozřejmě každé plemeno je jinak náchylné na nemoci. Některá plemena jsou na nemoci náchylnější než jiná, to si ostatně musí zjistit dopředu budoucí majitelé. Každému plemenu se ale může pomoct předcházet určitým zdravotním komplikacím. Jak? 

1) Dopřejte pejskovi pořádné cvičení 

Pejsci nejsou domácí mazlíčci, které je možné zanedbávat. Pejsci naopak potřebují cítit náklonnost svého majitele, chtějí být mu neustále na blízku. Majitelé se svými mazlíčky musí chodit ven, musí je trénovat, aby byli poslušní. Pokud budete se svými pejsky pravidelně cvičit a sportovat, upevníte nejen své zdraví, ale také jejich. I když je tedy trénink a chození na procházky nutnost, je to nutnost prospívající nejen vám, ale také psím čtyřnohým přátelům.  

2) Nezanedbávejte každodenní péči 

Pejsci potřebují, abyste se o ně starali, konkrétně abyste se starali o jejich srst, drápky a také zuby. Díky této každodenní péči nejen, že zvýšíte odolnost vůči mnohým nemocem, ale také případně přijdete na nějakou zdravotní potíž, o které pejsek nedokáže sám říct.  

3) Dopřejte mu kvalitní a výživné krmivo 

Stejně jako lidský organismus potřebuje dnes a denně přijímat dostatečné množství živin, i pes to potřebuje. Pes potřebuje také každý den dostávat nejen minerály, ale tak vitaminy a další živiny, které podpoří jeho zdraví, dodají mu energii a zbaví ho únavy a vyčerpanosti.

About Author

Leave A Reply